Artystyczne stylizacje

Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin także w sandałach i butach na koturnach

buty
Swoim kształtem przypominają kojarzone z wczesnych lat kapcie. Dziś nie są jednak wcale wyznacznikiem staroświeckości, a nowego trendu i odważnego designu. Kuszą zwłaszcza poprzez materiały roślinno-włókniste (len, konopie, trawa), z których kombinacji wykonana jest najczęściej podeszwa, albo czub produktu. Espadryle – bo o nich mowa, to nie tylko płaskie, dwuwarstwowe balerinki do komfortowego i zdrowego poruszania się.

Twórcy wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin również w przypadku butów na koturnach i sandałów. Wybór wysokości buta
buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

waha się między trzema (najbardziej płaskie) i ośmioma (koturny) centymetrami wysokości. Dla kobiet w grę wchodzi odsłanianie lub zasłanianie pięt. Podobne rozwiązania preferowane są zwłaszcza w podwyższonych koturnach. Przed paniami stoi więc całkiem pokaźny wybór, biorąc pod uwagę i gabaryty podeszwy, i kolorystyczne zachcianki (tu). Dysproporcje w cenach wynikają z jakości tkanin i wyróżnika butów – podeszwy. Wykonana jest ona ze sznurka lub włókien plecionych. Na życzenie klient może wybrać ciekawy, unikalny design butów, od klasycznego, jednokolorowego po mieszanki różnych symboli – biorąc pod uwagę zmysł twórczości i paletę kolorów zaprojektujemy ulubionego espadryla!

Buty rodowodzie katalońskim nie są, jakby się wydawało przez pryzmat mody, wyłącznie domeną kobiet. Również panowie znajdą na espadrylowym rynku coś dla siebie.
buty
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Wprawdzie modeli jest mniej, lecz tylko dlatego, że panowie – mimo równouprawnienia w dziedzinie mody – nie włożą, a tym samym nie kupią dla siebie butów na koturnie – także w przypadku espadryli. Oferta dla panów zawiera przede wszystkim płaskie, „kapciowe” wręcz egzemplarze.
Najtańsze buty łączące tkaniny z podeszwami pochodzenia włóknistego dostaniemy w serwisach internetowych już od kilkunastu złotych. Bazują one na cienkiej podeszwie i niskiej jakości tkaninie, najczęściej w jednym kolorze. Obszycie, jakość materiałów i krój – wszystkie te składowe odgrywają rolę przy wyznaczaniu ceny butów. Za espadryle naprawdę dobrej klasy zapłacimy powyżej dwustu złotych . Przedział, w którym dostaniemy po prostu dobre, niekoniecznie luksusowe espadryle, to klamry pieniężne w okolicach 70-100 złotych.