Artystyczne stylizacje

Twórcy mody. Czy za każdym razem mają słuszność?

Modelka
Jak to jest z tą modą, która ciągle przegląda naszą szafę sprawdza, lustruje, co tam mamy, jakie zmiany miały miejsce i czy aby z pożytkiem dla nas, a może teżna gorsze, i co zamierzamy, czy podążymy ku nowym tendencjom , czy jednak nie, lepiej będzie jak obierzemy swój własny kierunek, pójdziemy swoją drogą, nie będziemy wzorować się na tymczasowej modzie, która pryśnie zaraz, jak bańka mydlana i nastanie coś innego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy
Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada wygląda tak, iż nie nie ma sensu polegać tylko na najnowszych trendach mody, gdyż można wyjść na tym dość słabo. Jeżeli kilka lat temy jakiś twórca mody wieszczył, iż spodnie materiałowe damskie to już przeżytek to teraz dopiero widzimy jak nie miał racji.

Czy myślisz, że umieszczone tutaj dane są interesujące? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www, a odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Ten krój wciąż jest popularny. Takie przewidywanie jest podobne do prognoz futurologów, którzy mówią, iż za tyle i tyle lat jakiś kraj przestanie istnieć, a za sto lat jeszcze jakiś będzie globalną potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest niedorzeczne, gdyż nieczęsto się sprawdza, z drugiej strony ten sam „jasnowidz” za

Modelka
Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już mógł oglądać czy to co mówił rzeczywiście się sprawdziło, w związku z tym może dziś przedstawiać różnorakie wizje przyszłości (sportowe spodnie dla kobiet).

Tak samo sprawa się ma z wizjonerami mody, którzy myślą, iż pozjadali wszystkie rozumy, oraz że to, co powiedzą bez wątpienia się spełni. Twierdzą, iż spodnie sportowe damskie przestaną istnieć, a sztruksy damskie zmienią się w ubranie na kształt skafandra kosmonauty. Takie wizje wydaja się nierzeczywiste, no przecież można fantazjować. Tak samo, wielu z tych ludzi jeszcze parę lat wstecz przewidywało, iż spodnie wizytowe damskie staną się zbyt podobne do męskich, tak bardzo, że aż ciężko będzie je rozróżnić. Jak wiadomo, to, jak i wiele innych prognoz się nie sprawdziło. Zatem, czy musimy zważać na specjalistów w zakresie mody? (kobiece spodnie ze sztruksu).

Raczej nie, gdyż każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, co jest dla niego najlepsze, w jakim ubiorze czuje się najlepiej, co może ubrać na daną ceremonię, a co podczas innej okazji nie będzie odpowiednie. Niemniej jednak warto wiedzieć, że istnieją projektanci, którzy naprawdę będą w stanie udzielić nam cennej rady, potrzeba właściwie jednej rzeczy: wzajemnego zrozumienia. Powinniśmy zaakceptować wizję zawodowca|, a on również musi wziąć pod uwagę nasz indywidualny styl i nasze zapatrywania się na jego projekt. Dzięki takiej współpracy można osiągnąć świetne efekty.