Artystyczne stylizacje

Problem każdej kobiety, czyli w co się ubrać

images
Każda z nas wiele razy stojąc przed szafą myślała sobie „Nie mam co na siebie włożyć”. Pomimo tego, że na wieszakach sukienki, żakiety, sukienki wieczorowe, tuniki i mnóstwo innych ciuchów. moda zmienia się często i dobrze jest za nią nadążać. Nie musi to oznaczać reorganizacji całej garderoby co sezon, ale kilka strojów, które nigdy nie wychodzą z mody i mogą stanowić znakomitą bazę stroju dobrze jest posiadać.

sukienka
Źródło: www.melanzsklep.pl

Małe czarne sukienki przodują w tej kategorii. Ewoluują ich fasony – raz są przylegające, raz rozkloszowane. W zależności od obowiązujących stylów mają długie, półdługie lub krótkie rękawy, a bywa, że nie mają ich w ogóle. Dekolt, albo odsłonięte plecy. Nie zmienia się tylko ich długość – nad kolano, albo odrobinę krótsze. Tego rodzaju sukienki zawsze są odpowiednie. Odpowiednio wybierając akcesoria można dostosować je do każdej okazji. Sukienki to zawsze dużo lepszy wybór niż zestawienie bluzki damskie i odpowiednie spódnice.

spódnice
Autor: Americanos
Źródło: Americanos

Sukienki wieczorowe to odrębny wątek. Nawet jeśli nie zaliczamy się do grupy często wybierających się na eleganckie bankiety czy do opery, dobrze jest mieć w szafie dwie, trzy sukienki wieczorowe. Nigdy nie mamy pewności, kiedy trafi się sposobność by się wystroić. Postawmy raczej na prosty fason, bo wiele można zmienić dodatkami. Zwróćmy też uwagę na to, by sukienki te były wygodne. W końcu na raucie mamy się wspaniale bawić, a nie co dwie minuty poprawiać opadającą suknię.

Warto swoją garderobę wzbogacić o żakiety – i tuniki. To doskonałe uzupełnienie dżinsów a będziemy prezentować się elegancko. Żakiety podkreślają talię, a tuniki etniczne świetnie maskują zbyt pełne biodra.

Należy posiadać w garderobie także koszule damskie, ale i koszule męskie. Te pierwsze nadają się doskonale do biura, a męskie – zarzucone na górę od bikini, związane paskiem – jako uzupełnienie szortów – to wspaniały strój na weekend. Moda modą, ale klasyki zawsze się sprawdzają i warto je mieć w garderobie.