Artystyczne stylizacje

Poszukując torebki ze skóry należy dokładnie patrzeć, czy sprzedawca nie oferuje przypadkiem syntetyku

Kobieta z aparatem
Od wielu lat trwają spory zwolenników oraz przeciwników wytwarzania obuwia i galanterii odzieżowej ze skór naturalnych i syntetycznych, czyli coraz popularniejszych skór ekologicznych. Pierwsi przekonują drugich o lepszej jakości tych skór, które są ich zdaniem lepsze. I niestety bardzo często pozostają przy tym nieczuli na argumenty, tak naprawdę całkiem słuszne, tej drugiej strony.

Kobieta w czerwonej sukience
Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że zarówno skóry ekologiczne jak również naturalne miewają dużo zalet jak i wad. Wszystko zależy od kontekstu, w którym porównuje się te materiały. Naturalne skóry są komfortowe dla użytkownika, solidne i wygodne. Jednakże proces produkcji wymaga wielkich nakładów pieniężnych a także wiąże się z ubojem zwierząt, a z tym rzecz jasna bywa różnie. Skóry ekologiczne da się dzisiaj produkować na dużą skalę przy stosunkowo niedużym nakładzie kosztów a do tego dają znacznie większe możliwości barwienia i zdobienia ich. Jednakże nadal jest to materiał syntetyczny, który często szybko się zużywa i do tego niestety nie wygląda tak
Blondynka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

szlachetnie. Sprawdź więcej: .

Kiedyś skóry ekologiczne nazywano zwyczajnie skajem, ale prawa rynku wymusiły nadawanie takim materiałom korzystniej kojarzących się nazw. Nawiasem mówiąc, żeby przyznać rację wytwórcom skór ekologicznych, należy zaznaczyć, że ich wygląd i różnorodność znacznie się polepszyły od momentu, w którym pojawiły się w obiegu jako tekstylia (narzuty na kanapę i fotele akryl) galanteryjne. Ale chcąc kupić którykolwiek produkt wykonany z któregokolwiek rodzaju skóry, trzeba być bardzo spostrzegawczym i dokładnym, żeby przypadkiem nie minąć się ze swoimi oczekiwaniami w stosunku do wyglądu towaru. Wejdź tu: modne (polecamy Dortex) listonoszki.

Pisząc dla zmylenia dużymi literami słowo skóra, natomiast małymi pisząc ekologiczna. Wyraz ten jest tutaj dużym nadużyciem, gdyż z ekologią może nie mieć nic wspólnego, ale na pewno ma wywołać pozytywne skojarzenia u kupującego. Torebki damskie skórzane to koszt najczęściej kilkaset złotych, więc oferta parę razy tańsza może wydawać się okazyjna.