Artystyczne stylizacje

W jaki sposób powinna przedstawiać się dieta karmiącej mamy?

Śmiejące się dziecko
Karmienie malucha piersią to zdecydowanie jeden z najbardziej zalecanych sposobów odżywiania. Kobieta nie musi gotować mleka sproszkowanego, co jest też rzeczywiście wygodne.

Na dodatek, mleko kobiety ma w sobie wszystkie składniki, jakie są niezbędne maluchowi – całościowy pakiet witamin oraz mikroelementów. Powszechnie wiadomo jednakże, że to co spożywa karmiąca matka ma ogromny wpływ też na zdrowie noworodka. Jak w takim razie powinna wyglądać jej dieta? Czy faktycznie powinna być ona związana z eliminacją poszczególnych potraw?

Kobieta z dzieckiem
Autor: dmarklaing
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, warto zadbać o to, by w diecie znalazła się stosowna ilość warzyw i owoców. Generalnie lekarze zalecają, że powinna ona bazować na klasycznej piramidzie zdrowego żywienia i w zasadzie dieta (nasz odsyłacz) karmiącej matki nie musi być inna niż dieta kobiety, która nie karmi i nie ma dzieci. Nie trzeba też wprowadzać ograniczeń ze strachu o alergię malucha. Dopiero, jeżeli rodzice zauważą, zależność między pewnymi produktami a reakcjami pociechy, w takiej sytuacji można zdecydować się na wyłącznie określonym rzeczy. Co więcej, matki karmiące koniecznie muszą bardzo dużo pić. Jest to priorytet. Należy również ostrożnie odnosić się do „ludowych

Matka z dzieckiem
Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

mądrości”, zgodnie z jakimi młoda mama nie może jeść żadnych smażonych bądź wzdymających potraw. Oczywiście, dobrze jest ograniczyć ich spożycie, ale głównie przez wzgląd na fakt, że mogą się one okazać szkodliwe dla kobiety. Maluch nie odczuje kiedy jego mama pozwoli sobie na kotleta schabowego.

Konieczne jest jednakże, aby tłuszcze nasycone nie stanowiły dużej części diety. W takim przypadku bowiem mogą pojawić się rzeczywiście duże problemy. Kiedy rodzice zauważają jakiekolwiek widoczne objawy oraz zaczynają podejrzewać, że ich pociecha jest uczulona na konkretny rodzaj pokarmów, w takim razie powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona głównie na odstawieniu tych artykułów, jakie podejrzewa się o wywołanie niechcianej reakcji. Jeśli taki krok przyniósł efekt, wówczas nie należy ich kolejny raz włączać do diety, chociaż przez jakiś czas (jak powinna być dieta (jedzenie z pudełek podczas diety) karmiącej mamy).

Dieta dla matek, jakie karmią swoje dzieci piersią musi być przede wszystkim zdrowa. Trzeba stosować się do ogólnych zasad i zbilansować dietę zgodnie z własnymi preferencjami.