Artystyczne stylizacje

Popularne preparaty do włosów

mycie włosów pod prysznicem
Włosy to ta część ciała, o jaką dbają szczególnie kobiety. Jest to bowiem element, na który zwraca się największą uwagę. Fryzura jest nie tylko dekoracją, ale także może optycznie zmieniać kształt twarzy. Nierzadko świadczy też o upodobaniach właścicielki i jest wyznacznikiem jej gustu. Dbanie o włosy i preparaty do tego stosowane zależeć będą W pierwszej kolejności od rodzaju włosów. Obecnie przykładowo wiele kobiet zmienia kolor włosów, a czego wynika konieczność szczególnie troskliwej pielęgnacji dla uchronienia ich przed zniszczeniem.

przykładowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Duża liczba kobiet również niezwykle często sięga po takie przyrządy jak suszarka lub prostownica do włosów. Po czynnościach z zastosowaniem tych przyrządów nierzadko włosy wymagają dodatkowego nawilżenia i wzmocnienia. W tym celu wykorzystuje się różnorodne odżywki i olejki do włosów (źródło), a także profesjonalne szampony. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest tak wielka liczba marek produkujących środki do pielęgnacji włosów, że nierzadko decyzja jest trudna. Oprócz tego w wielu przypadkach polecane jest wykorzystanie preparatów domowych.

Pielęgnacja włosów kręconychWłosy z natury falowane i kręcone tworzą niezwykle specyficzną, niełatwą w pielęgnacji grupę. Przede wszystkim w przeważającej liczbie sytuacji nie można ich uczesać w dowolnej chwili; niejednokrotnie jest to możliwe wyłącznie po namoczeniu. Do czesania często potrzebne są profesjonalne odżywki bez spłukiwania. Poza tym dużo pań posiadających takie włosy wykorzystuje specjalne pianki, których rolą jest fryzurę unieść i podkreślić, a czasem potrzeba innych rzeczy, np – Lublin multiprosti. Wykorzystuje się też specjalne organiczne maski do włosów (o maskach do włosów na które pomagają w ich „ujarzmieniu”.

Domowe sposoby
Pielęgnacja ciała jest dziedziną, w której dużo efektów uzyskuje się za pomocą wypróbowanych domowych sposobów. Tak jest także w przypadku preparatów do włosów. Przykładowo od długiego czasu popularne są naturalne maski do włosów, wykonywane z użyciem różnorodnych elementów. Do najchętniej wykorzystywanych zaliczają się jaja, miód, oliwa z oliwek i inne (loxon 2 płyn). Tego rodzaju maseczkę nakłada się na mokre włosy, a później zawija w ręcznik i po pewnym czasie spłukuje. Wybór składników uzależniony będzie od indywidualnych wymagań, a zatem od rodzaju włosów i oczekiwanego rezultatu.