Artystyczne stylizacje

Polacy coraz częściej szukają nowych smaków

Sałtka makaronowa ze szparagami
Chodzenie do restauracji z egzotyczną kuchnią staje się modne. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się m.in. kuchnia rodem z Meksyku. Zupa meksykańska zalicza się do tych potraw, które są zdecydowanie najczęściej zamawiane. Ugotować ją można także w domowym zaciszu, albowiem w marketach odnajdziemy wszystko, co służy do jej przygotowania.

Przygotowuje się ją tak samo jak wszelkie dania z puszki. Składniki trzeba tylko wrzucić do naszego garnka, który później zalewa się wodą. Odpowiednia dawka pieprzu a także soli, warzenie na małym ogniu, i po kilkunastu minutach mamy ugotowane pierwsze danie. Zupa meksykańska dedykowana jest dla osób, które preferują ostrą kuchnię. Kuchnia meksykańska tym się właśnie odznacza. Warto o tym wiedzieć przed skosztowaniem tych smakołyków.

Inną potrawą, która zdaje się być bardzo nietuzinkowa to krem z brokułów na Może się wydawać, iż brokuły należą do tych warzyw, które mogą być wyłącznie swoistym dodatkiem do zupy, i to niesmacznym. Dla amatorów tych jarzyn świetnym wyjściem jest skosztowanie zupy z nich przyrządzonej. Zupa ta jest prosta do zrobienia. Wystarczą świeże, pietruszka, kawałek pora a także migdały w płatkach.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik tu, który przeniesie Cię do witryny, gdzie przeczytasz ciekawe informacje na ten wątek.

To powoduje, że mamy do czynienia z przepyszną zupą, która będzie też zdrowa.

Sałtka makaronowa ze szparagami
Autor: Fotolia.pl
Źródło: Fotolia.pl

Dla miłośników ryb lepszym rozwiązaniem niż egzotyczna kuchnia jest coś bardziej bliższego europejskiej kulturze. Łosoś z szafranem był już jadany w czasach starożytnych. W niektórych krajach, takich jak m.in. Egipt uchodził nawet za znakomity lek. Zdrowe oraz bardzo smaczne potrawy zawsze warto znać. Łosoś z całą pewnością należy do nich zaliczyć, ponieważ ryby zawsze są dobrze przyjmowane przez organizm. Tak samo zresztą ma się w przypadku makaronów, które od zawsze goszczone są na polskich stołach. Ich typów jest kilkadziesiąt, i każdy z nich ma całkiem inne walory. Makaron z sosem carbonara jest uznawany za najlepszy. Taką opinię wyraża wielu ludzi, którzy jak sami mówią kochają makarony oraz nałogowo je spożywają. Makaron z tym sosem jest niebywale modny w knajpkach z kuchnią włoską.