Artystyczne stylizacje

Podstawowe wyposażenie na zimowe wędrówki po górach, co warto mieć wtedy przy sobie.

Buty The North Face
Zimowe wycieczki po górskich szlakach są pięknym przeżyciem, lecz czasami przerodzić się mogą w duże zagrożenie życia. Wiele osób to sobie lekceważy, i niektórzy za to zapłacili wysoką cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu trafić się może jakieś załamanie aury, warunki zmieniają się bowiem z godziny na godzinę.

wspinaczka na szczyt
Autor: tsuru_g4
Źródło: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniową wycieczkę trzeba założyć odpowiednie buty, zabrać ze sobą coś cieplejszego i pelerynę przeciwdeszczową, a oprócz tego sprawny telefon, kompas albo mapę. Zima jest okresem znacznie trudniejszym do wędrowania po górach, a co się z tym wiąże dużo niebezpieczniejsza.

Kliknij tutaj – ta unikalna strona internetowa (https://www.dortex.pl/lee-wrangler/) będzie dla Ciebie interesująca. Znajdujące się na niej informacje dotyczą pokrewnej problematyki, co wpis, który teraz czytasz.

Szlaki często pokryte są grubą warstwą lodu oraz śniegu, wiatr i mróz mogą spowodować szybkie wychłodzenie organizmu, a padający śnieg może bardzo zaburzyć orientacje w terenie. Z tego też powodu każde wyjście w zimie musi być od bardzo starannie rozplanowane, trzeba zebrać całe potrzebne wyposażenie, bo od tego, co się ze sobą weźmie może nawet zależeć życie uczestników.

Jedną z najważniejszych rzeczy na takie wyjście jest porządne obuwie i odzież. Obrania powinny być nieprzemakalne i odpowiednio chroniące przed zimnem, nawet na jednodniowy wypad warto zabrać podstawowy zestaw, jaki może w skrajnych przypadkach ocalić czyjąś skórę. Bardzo dobrym wyborem są na przykład wyroby firmy the north face, w odzieży turystycznej tego producenta chodzą tysiące miłośników górskich wędrówek i nigdy jeszcze one nikogo nie zawiodły.

Jeżeli szlak będzie przebiegał w okolicy, w której może być dużo luźnego śniegu, to koniecznym wyposażeniem muszą być detektory lawinowe. Po przejściu lawiny człowiek przeżyje nawet kilkanaście minut, jeśli nie będzie miał detektora szanse na odnalezienie pod zwałami śniegu są bardzo niewielkie. W plecaku koniecznie powinien się także znaleźć prowiant i termos gorącej herbaty.

W chłodnej atmosferze organizm dużo szybciej zużywa kalorie, więc niezbędne będzie jej regularne uzupełnianie, tak aby nie spowodować osłabienia organizmu. Jeśli się tych wszystkich rzeczy będzie pilnować, to nawet wycieczki zimą na szlak nie będą niebezpieczne.