Artystyczne stylizacje

Podstawowe informacje o zaletach, jakie posiada jeden z najlepszych materiałów, czyli zwykła wełna.

wełna
Wełna to jeden z najbardziej cenionych materiałów pochodzenia naturalnego, jaki się stosuje do produkcji ubrań. Jej właściwości znane są od setek lat, bo już wtedy ludzie nauczyli się z sierści niektórych gatunków prząść cieniutkie nitki, a nich najróżniejsze tkaniny.

Szczególnie moda męska
wełna z owcy
Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

ją wykorzystuje, choć także panie chętnie noszą różnego rodzaju wełniane elementy odzieży. Jednak to właśnie marynarki, garnitury i klasyczne spodnie są najczęściej szyte z wysokogatunkowej wełny, poza tym jest używana do produkcji cieplejszej odzieży takiej jak szaliki, czapki, płaszcze i grube swetry. Wełna (zobacz włókniny w ofercie producenta) jest materiałem cechującym się licznymi pożądanymi właściwościami. Po pierwsze doskonale chroni przed zimnem, stąd też jej popularność w zimowych kolekcjach. Ale również bardzo dobrze odprowadza wilgoć, co z kolei sprawia, że i w lecie odzież z tego materiału bardzo dobrze będzie się sprawdzać. Niektóre z rodzajów wełny są niezwykle komfortowe nawet przy największych upałach, sporo przewyższając uznawany przez wielu za najlepszy len.
Wełna – sprawdź stronę parzona (zobacz: będzie również bardzo wygodnym materiałem do noszenia. Włókna wełny są sprężyste, co powoduje, że ubrania tak bardzo się nie mną, jak w przypadku bawełny, i nie będą przy tym wymagać aż tak częstego prasowania.

Następną zaletą będzie to, że wełna nie pochłania zapachów, a nawet ma zdolność do samooczyszczania. Przez to wełniana odzież nie wymaga aż tak częstego czyszczenia czy też prania, jakie jednak w jakimś stopniu niszczą tkaniny. Ostatnią z największych zalet wełnianych materiałów jest możliwość pochłaniania wilgoci. Dzięki temu nawet mokre ubrania z wełny długo utrzymują cieplny komfort, czego powiedzieć nie można o innych rodzajach tkanin. Wełna jest oferowana w wielu rozmaitych rodzajach i odmianach, które się różnią nie tylko pochodzeniem z danego gatunku, lecz również technologią zrobienia. Duże zainteresowanie zaczynają także zdobywać mniej popularne gatunki wełny, na przykład zalicza się do nich wełna gotowana, więcej informacji znajdziecie tutaj: Firma Lama.