Artystyczne stylizacje

W jakim celu pobieramy krew? Co dzięki takiej czynności jesteśmy w stanie się dowiedzieć? Jak przygotować się do badania?

lekarz
Badanie krwi to badanie podstawowe. W taki sposób pobrana krew jest cennym źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykryć sporo nieprawidłowości w działaniu organizmu.

badanie krwi
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Tego rodzaju badanie wykonywane jest na czczo, najbardziej korzystnie w porannych godzinach. Wyróżnić możemy kilka tego rodzaju badań. Jest więc morfologia krwi, jaka polega na ilościowym określeniu różnorodnych rodzajów krwinek, a także badaniu niektórych ich właściwości w próbce. Do wykonania morfologii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, natomiast wynik badania ukazywany jest na wydruku komputerowym. Następnym badaniem jest rozmaz krwi – . Przeprowadza się go, gdy dostrzeże się nieprawidłową morfologię.

Tego typu badania pomagają w wykryciu zmian, jakie świadczą o zakażeniu wirusowym lub bakteryjnym, obecności pasożytów lub chorobach nowotworowych. Taką próbkę krwi bada się za pomocą automatu albo pod mikroskopem. Do badania tego rodzaju pobierana jest bardzo często krew żylna z żyły łokciowej. W przypadku, jak do badania potrzebna jest krew tętnicza, powinniśmy ją pobrać z tętnicy udowej. U małych dzieci prezentuje się to inaczej, gdyż krew pobiera się z opuszki palca. Jak należy się do tego przygotować? Generalnie powinniśmy być na czczo, natomiast przed badaniem jesteśmy w stanie wypić nieduże ilości niegazowanej wody.

Pragniesz zaznajomić się z następnymi ciekawymi postami na ten sam temat? Żaden problem. Wejdź na hiperłącze do serwisu i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Najlepiej na trzy dni przed badaniem odłożyć preparaty ziołowe, witaminy oraz minerały w tabletkach. Żeby zminimalizować ryzyko infekcji trzeba umyć się przed badaniem – .

Zamieszczony się w innym tego typu portalu artykuł bez dwóch zdań też Cię zaciekawi – to wciągający artykuł (https://cosmetin.pl/kategoria/promocje-na-kosmetyki-naturalne/) mówiący o opisywanej kwestii.

Laboratoria najczęściej pobierają krew w godzinach porannych, najlepiej zjawić się na kilka minut przed wyznaczoną godziną.

morfologia
Autor: Oliver Symens
Źródło: http://www.flickr.com
Ruch powoduje podwyższenie ciśnienie krwi, które nie jest zalecane w okresie pobierania krwi, a więc jak przyjdziemy na ostatnią chwilę to musimy się z tym liczyć. Niezbędnie trzeba poinformować lekarza o tym, jakiego typu przyjmujemy leki, czy są to pigułki antykoncepcyjne oraz czy przebyliśmy żółtaczkę zakaźną, czy może wirusa HIV. Należy również poinformować o pozostałych chorobach zakaźnych. W każdym dużym mieście bez kłopotu znajdziemy punkt, gdzie pobiera się krew, jest to jednak oczywiście bardziej proste w dużych miastach, więc jak badanie krwi Wrocław przykładowo będzie do tego dobrym miejscem.