Artystyczne stylizacje

Zaawansowane zabiegi kosmetyczne o czym warto nie zapomnieć przed konsultacją u specjalisty

images
Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie znacznie więcej uwagi poświęca się aprawom wyglądu zewnętrznego, jak również powstrzymaniu efektów upływu lat. Coraz więcej osób poddaje się zabiegom w gabinetach kosmetycznych. Liczba gabinetów również rośnie. Na dzień dzisiejszy gabinety kosmetyczne znajdują się zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich oferta także nieprzerwanie się poszerza. Słowa takie jak mikrodermabrazja (po przejściu na stronę) nie brzmią już zupełnie obco. Nazwy zabiegów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych także są już normą.

Zabiegi na skórę

Skóra jest niezwykle ważnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a także widać po niej oznaki starzenia. Dla poprawy jej wyglądu oraz stanu stworzono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Niejednokrotnie korzystają z nich osoby, cierpiące na dolegliwości skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Podobnie jak klasyczny peeling polega na pozbywaniu się martwego naskórka, jednak odbywa się to przy pomocy ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. Podobny jest do wymienionej uprzedmio mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i także polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa róznież pozbywanie się zbędnego owłosienia u kosmetyczki. Usuwanie owłosienia na własną rękę najczęściej jest bowiem bardzo czasochłonna, a jej efekty bardzo nietrwałe. Istnieje wiele sposobów depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz częściej wybieranych sposobów nowoczesnych zalicza się fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, jak również do stopniowego niszczenia ich cebulek, co zapobiega ich odrastaniu. Jest to metoda niezbyt bolesna, za to dosyć kosztowna. Zobacz więcej: tu

Pozostałe zabiegi

Dużo kobiet sięga również po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpowszechniej stosowanych, a zarazem najmniej groźnych zabiegów tego typu jest modelowanie ust (przeczytać tutaj). Polega to na wstrzyknięciu specjalnej substancji w usta i rozłożeniu tej substancji za pomocą masażu. Najczęściej do tego zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który jest niegroźny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się efekt niepożądany w formie czasowego obrzęku ust, który jednak stopniowo znika.

Źródło: