Artystyczne stylizacje

Pielęgnacja włosów – kosmetyki i produkty do stylizacji

images
Jeżeli chodzi o ludzki wygląd, jednym z Ważnych elementów jest fryzura. To w oparciu o fryzurę i odcień włosów często dokonuje się opisu danego człowieka. Włosy bywają cechą charakterystyczną danego człowieka, a w przypadku pań stanowią swoistą wizytówkę. Od dobrania określonej fryzury uzależnione jest bardzo dużo.

Nie wszyscy wiedzą o tym, jak bardzo właściwy kształt włosów wpływa na wygląd twarzy i zmienia optycznie jej kształt. Oprócz dobrze dobranej fryzury dużą rolę odgrywa również wygląd i kondycja samych włosów. Duża liczba pań w ramach zmiany wizerunku farbuje włosy na różne kolory. Powinno się jednak uwzględniać ryzyko jakie łączy się z farbowaniem. Nierzadko bowiem obserwuje się skutek farbowania w formie niezwykle osłabionych i zniszczonych włosów.
Autor: Domzdrowia.pl

Włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, gdyż są osłabione. Ciężko jest zatem utrzymać je w dobrym stanie. Do pielęgnacji, a także stylizacji włosów wykorzystuje się wiele rozmaitych narzędzi i kosmetyków. Część z nich można znaleźć w salonach fryzjerskich, niektóre z kolei są stosowane na co dzień w domach.

Narzędzia do stylizacjiGłównymi narzędziami do włosów są akcesoria do czesania, takie jak szczotka czy grzebień. Istnieją również charakterystyczne grzebienie, wykorzystywane do tapirowania włosów lub do cieniowania.

Fryzura na Sylwestra lub  karnawał
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Dużo osób dla zaoszczędzenia czasu wykorzystuje także suszarkę, która niekiedy wykorzystywana jest również do układania, na przykład do prostowania włosów. Do prostowania przydaje się popularna prostownica (w ofercie na ). Dla otrzymania efektu kręconych włosów używana jest falownica. Należy wiedzieć, że im wyższa jakość tego rodzaju przyrządów, tym trwalsze efekty się otrzymuje, a włosy są po tym mniej zniszczone.

Kosmetyki
Istnieje neizwykle szeroka gama kosmetyków do włosów. Podstawę stanowią szampony, używane do mycia włosów i skóry głowy. Mogą one mieć specjalne zastosowanie, na przykład do zwalczania łupieżu. Ich uzupełnieniem często są odżywki, których używa się ze spłukiwaniem lub bez. Miewają postać płynu, maski lub aerozolu. Istnieje również sporo kosmetyków służących do utrwalania uczesania. Kosmetyki takie jak żel, guma czy lakier do włosów mocno utrwalający bywają używane zarówno przez panie, jak i przez panów.