Artystyczne stylizacje

Pani ubrana w zapach

images
Marilyn Monroe uwielbiała mówić cały czas, że chodzi do łóżka ubrana tylko w zapach. Coco Chanel stworzyła zapach, który od wielu lat jest kwintesencją kobiecości. Miliony kobiet marzy, aby otrzymać je od swojego ukochanego. I nic w tym dziwnego. Zapach od wieków był tym co kusi. Został nawet bohaterem książki Patricka Suskinda o wszystko mówiącym tytule Pachnidło, gdzie bohater wytworzyć zapach idealny i zamierzał to osiągnąć w dość niekonwencjonalny sposób.

Obecnie na szczęście nie musimy sięgać do tak drastycznych metod, bowiem obok królowej Coco mamy całkiem sporą kolekcję zapachów innych nie mniej sławnych mistrzów. Na czoło wysuwa się Versace. Tego nazwiska nie trzeba nikomu powtarzać. Jego sukienki zdobią największe gwiazdy Hollywood. Ale oprócz najmodniejszych kreacji równie popularne są perfumy angel.

Perfumy – zamienniki perfum – Versace to szyk i smak. Szklane opakowania zwykle zakończone wielką nakrętką, przypominają produkty z dawnych czasów, których nie mogło zabraknąć na wśród kosmetyków dam z okresu międzywojennego. Od lat 80-tych jego zapachy ubierają kobiety piękne i sławne. Zapachy Versace są nieco ekscentryczne a zarazem postępowe. Tak samo jak kreacje, które projektuje.O tym, że należy czasem wpuścić do tego, co powstało powiew świeżego powietrza dobrze wiedzą projektanci. Kiedy to, co już wymyślono trąci lekko myszką, należy szukać wciąż nowych inspiracji. Takie właśnie są perfumy Armani: idealnie dobrane, ilustrują nowoczesność. Choć Armani to przede wszystkim ciuchy, perfumy, które projektuje są na ustach wszystkich od wielu lat. Przede wszystkim perfumy tego projektanta są rozchwytywane przez kobiety bez względu na szerokość geograficzną.

Nasz przegląd perfum nie byłby ważny, gdybyśmy zapomnieli wspomnieć innego guru modowego świata. Dolce Gabbana desire w naturalny sposób uzupełniają przedstawianą listę najważniejszych perfumowych marek. Która kobieta nie lubi czuć się jedynie w swoim rodzaju? Otulenie się trwałym zapachem na pewno będzie jej w tym pomocne. Nic tak nie podkreśla kobiecości, jak oddziałujący na zmysły zapach perfum. Przy właściwie dobranym zapachu nawet strój przestaje mieć znaczenie. Takie wrażenie wywołują właśnie perfumy Dolce Gabbana.

Obok tych trzech marek ugruntowuje swoją pozycję godny następca. Jego perfumy czy kosmetyki Dr Brandt to wiosenne słońce w czystej postaci. Lekko zaczepny spodoba się każdej lubiącej wyzwania kobiecie. Flakoniki, tak samo jak zapach również uwodzą. Tak jak przy poprzednich nie było istotne, co masz na sobie tak przy tych, zapomnisz, że w ogóle masz na sobie ciuchy. Urok bukietu działają cuda, dlatego odważ się i wybierz swojego projektanta nie tylko rzeczy, ale i perfum.