Artystyczne stylizacje

Pachnidła, to nierozerwalny element garderoby, potrafią polepszyć samopoczucie i pozwolą czuć się ekskluzywnie

Damskie perfumy
Najprościej ujmując kwestię zapachów – perfumami nazywamy naturalnie jeden z kosmetyków. Jego rola to dawanie konkretnym rzeczom, lub zazwyczaj człowiekowi miłego i ustalonego aromatu. Do działu perfum nie wliczają się między innymi dezodoranty, ponieważ do ich użycia potrzebne jest użycie gazów pędnych.

Perfumy
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Perfumy to także nic innego, jak mieszanka chemicznych związków – środków wzmacniających, rozpuszczalnika – najczęściej etanolu, środków homogenizujących, ale przede wszystkim przeważającym elementem są aromatyczne fragmenty – czyli olejki zapachowe. Dzielimy je na trzy kategorie: perfumy właściwe, czyli ekstrakty perfum; wody perfumowane i wody toaletowe. Każde perfumy zawierają kombinację zapachową, czyli mieszankę olejków i środków wzmacniających więcej tutaj.

Powinno się nadmienić, że perfumy Chloe to niebanalna kompozycja zapachowa. Ich niesamowity, cudowny czasem pudrowy zapach wyzwala poczucie kobiecości i wytworności. Powoduje to, że wyrafinowanie, świeżość i gust są na wyciągnięcie ręki – trzeba tylko sięgnąć po perfumy Chloe. W mieszankach tej firmy można znaleźć między innymi nuty zapachowe liczi, frezji, róży, peoni, ambry, lilii, i drzewa cedrowego. Najważniejsze, że mogą w nienachalny i nieduszący, a delikatny i konkretny sposób pokazać kobiecość i powab. Perfumy – więcej opinii na ten temat – Chloe wyjątkowo długo się zachowują na skórze i ciuchach, a to powoduje, że są wydajne i można się długi czas nimi radować. Następną jakże kobiecą i ekskluzywną marką są perfumy Amouage. Są one produkowane z najcenniejszych darów natury.

Zapach perfum Amouage powinno się przyrównać do wytwornego orientu. Są też wyjątkowo wytrzymałe i na pewno każda kobieta używając ich odczuje podmuch zmysłowego kadzidła, które oczarowuje oraz otacza rozkoszną wonią. Zapachy Amouage bez wątpienia są to najznakomitszej klasy perfumy, które przenoszą do świata orientu i powabu przy czym nie dają duszących aromatów.

Każdą kompozycję aromatyczną perfum dzielimy na trzy nuty – akord bazowy, średni i wysoki. Są one poniekąd ze sobą spojone, gdyż jeden bez drugiego byłby niezupełny i niejasny. Te kombinacje zapachowe decydują o jedynym w swoim rodzaju zapachu, który jest odbiciem dalej firmy. Kreowanie perfum można porównać do komponowania muzyki. Jest prawdziwą sztuką w której trzeba odpowiednio i świadomie łączyć aromaty, by stworzyły pełną całość.

Zobacz również – perfumy niszowe