Artystyczne stylizacje

Tag Archive: ozdoby

ozdoby

Biżuteria z sutaszu hitem sezonu

Komplet biżuterii Kate&Kate
Od kilku miesięcy na topie jest biżuteria produkowana ręcznie. Można znaleźć jej tyle rodzajów, że zdecydowanie mamy w czym wybierać. Niezależnie od tego czy uwielbiamy biżuterię w klimacie orientalnym, hippisowskim czy może bardzo eleganckie dodatki, na pewno wyszukamy coś dla siebie. Szczególne zainteresowanie w ostatnim sezonie budzą ozdoby, do których wykonania wykorzystuje się sutasz.

Przydatny sprzęt i środki do włosów

Różnego rodzaju przyrządy i kosmetyki do pielęgnacji włosów są bardzo chętnie nabywane i wykorzystywane. Na dzień dzisiejszy na dużą skalę używają ich zarówno panie, jak i panowie. Istnieje bardzo dużo tego typu środków, które są do kupienia w drogeriach i pozostałych tego typu sklepach. Pielęgnacja włosów na dzień dzisiejszy nie ogranicza się wyłącznie do mycia i czesania, wykorzystuje się wiele zróżnicowanych środków chemicznych.

W jaki sposób uporać się z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim z pewnością jest spersonalizowanie przestrzeni?

Urządzenie domu często równa się wielu trudnościom i sprawom, z których w jakiś sposób trzeba wybrnąć. Mnóstwo przedmiotów wymaga bowiem przypilnowania, a nierzadko jest tak, iż element, który pozornie wydawał się prosty i przyjemny zatrzymuje proces aranżacji na długie godziny. Jednak nie ma co się załamywać, ponieważ proces aranżacji dostarcza również mnóstwa przyjemnych doznań, z których jedną z pewnością jest możliwość do spersonalizowania swojej przestrzeni.

Jaką biżuterię wybrać z okazji walentynek?

Walentynki to idealna okazja do tego, by wybrać strój i dodatki, na które zapewne nie mielibyśmy odwagi zdecydować się w każdy inny dzień roku. Komercyjne święto, kojarzone przede wszystkim z czerwonym kolorem i serduszkami sprawia, że można sobie pozwolić na więcej i potraktować nasz look z przymrużeniem oka. Z roku na rok, można zaobserwować coraz zuchwalszą modę na fantazyjne stroje i ozdoby walentynkowe.

Skórzane rękawy wciąż są trendy

Wstawki z eko-skóry i skóry to trend, który pokochały miliony kobiet. Trzeba dodać, że tego typu ozdoby nie kojarzą się już wyłącznie z punckowo-rockowym wizerunkiem, ale można je już znaleźć nawet w rzeczach przeznaczonych na uroczyste wyjścia czy zwyczajnie do pracy. Jeszcze nie dawno wyjście na ulice gustem. Posiadaczka takiej odzieży, albo była osobą o mocno ekstrawaganckim stylu, albo w jej garażu zaparkowany był Harley Davidson.

Chcesz kupić nowe ubrania? Tylko H&M!

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ubrania H&M są oferowane już od prawie siedemdziesięciu lat. Co prawda w Warszawie pierwszy punkt handlowy tego skandynawskiego przedsiębiorstwa postawiono dopiero dziesięć lat temu, ale reszta globu zdołała się już przyzwyczaić do niego. Pionierski butik H&M otwarto zaledwie 2 lata po koszmarze Drugiej Wojny Światowej. W tamtym czasie firma zwała się Hennes, co w dialekcie jej ojca, obywatela Szwecji Perssona, znaczyło „dla niej”. Nazwa wskazuje, że wtedy w butikach oferowano wyłącznie produkty kobiet.

Sztuczne ozdoby

rękodzieło
Biżuteria używana jest od najdawniejszych czasów. Ozdoby tego rodzaju zazwyczaj kojarzą się z paniami, lecz nie tylko kobiety są ich użytkowniczkami. Biżuteria służy podkreśleniu urody, jest również uzupełnieniem stroju. U ludów pierwotnych typ noszonych akcesoriów może być również symbolem pozycji w społeczności. Najcenniejsze są elementy biżuterii ze szlachetnych kruszców takich jak złoto czy srebro.