Artystyczne stylizacje

operowanie chorób oka laserem

rośliny
Obecnie ciężko sobie wyobrazić chirurgię oka bez lasera. Zabieg przy pomocy lasera jest aseptyczny i precyzyjny, a do wykonania operacji na ogół wystarcza znieczulenie punktowe.

laserowe leczenie zaćmy
Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime

Za pomocą lasera można poprawiać wady wzroku, leczyć kataraktę, glaukomę i choroby siatkówki.

Katarakta stopniowo, jednak nieuchronnie prowadzi do utraty wzroku. Laserowe leczenie (www.alkater.pl/) zaćmy polega na zamianie normalnej, lecz zmętniałej soczewki na sztuczną. Najnowszą, bardzo skrupulatną techniką, która dopiero się popularyzuje, jest femtofakoemulsyfikacja. W czasie zabiegu skalpel i dłoni chirurga zastępuje laser, który wykonuje w rogówce porty do wejścia narzędzi, z imponującą dokładnością oddziela zmętniałą soczewkę od pozostałych tkanek oka, a w następnej kolejności ją rozbija. Później chirurg przez porty wprowadza narzędzia, usuwa pokruszoną soczewkę i zastępuje ją sztuczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po zabiegu z wykorzystaniem lasera – http://novagroup.pl/produkt/laser-co2-finexel – nie ma konieczności nakładać szwów, bo ranka sama zamyka się dokładnie pod wpływem ciśnienia panującego w obrębie gałki ocznej.

Operacyjne leczenie zeza (operacyjne leczenie zeza) na ogół realizuje się je w trybie ambulatoryjnym. Chory przychodzi na czczo, realizowany jest zabieg i po paru godzinach jest wypisywany do domu. Decyzje o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sama operacja trwa około pół godziny. Po zabiegu zakładany jest okład, jaki zostaje na oku do rana kolejnego dnia. Przez parę tygodni po operacji stosuje się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po operacji nie można pływać i trzeba chronić operowane oko przed zanieczyszczeniem.