Artystyczne stylizacje

Ombre – propozycja dla osób z fantazją

images
Autor: BGN
Ta tajemniczo brzmiąca nazwa ombre w tłumaczeniu znaczy po prostu cień. Efekt cienia idealnie jest stosowany przez projektantów ciuchów. Kolejny sezon utrzymuje się na topie. Do tego znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy tworzeniu ubrań, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre spotyka się także pod nazwą gradient. Ta druga może bardziej trafnie ujmuje cały efekt polegajacy na stopniowym przejściu tonalnym między dwiema barwami. Ubrania z efektem ombre oferuje wiele firm odzieżowych. Jako przykład mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest używane przez firmę h&m przy produkcji różnych części garderoby. Najlepiej jednak prezentuje się na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym obecnie trendom, dlatego też bez trudności powinniśmy odnaleźć wśród nich takie z efektem cienia. Co ciekawsze łączenia kolorów są bardzo różne, a gradient nie jest uzyskiwany tylko przez przejście z z ciemniejszej do jaśniejszej barwy w ramach tej samej tonacji lub przejście z koloru do bieli. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą także barwy przynależne do różnych tonacji, dając oszałamiający efekt.

Efekt ombre na ubraniach można również osiągnąć w tzw. warunkach domowych. Cały proces nie jest skomplikowany a do tego nie wymaga specjalnego wysiłku albo wydania dużej ilości pieniędzy. Do jego przeprowadzenia będziemy potrzebować przede wszystkim mocny wybielacz. Do roztworu z wybielaczem wsadzamy rzecz do wysokości, na której chcemy żeby była granica pomiędzy kolorami i farbujemy taki czas, aż uzyskamy oczekiwany efekt.

Nie licząc wspomnianych już rzeczy efekt ombre świetnie prezentuje się na powiekach, włosach i paznokciach. Gdy chodzi o malowanie paznokci i robienie makijażu, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez potrzeby uzyskiwania specjalistycznych porad w tym zakresie. Inaczej jest w przypadku farbowania włosów. Tutaj wszystko się zmienia i konieczne jest już posiadanie pewnego doświadczenia. Mając to na względzie, jeżeli chcemy ufarbować włosy z efektem ombre lepiej jest udać się z tym do fryzjera.