Artystyczne stylizacje

Odżywianie włosów po letnim sezonie – to proste

wella maska do włosów
Lato to czas na wakacyjne wyjazdy. Wiele osób jedzie nad morze. Gorące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlor w wodzie w basenie, wiatr – to wszystko źle wpływa na stan naszych włosów. Najczęściej po lecie są wysuszone, wypłowiałe, przypominają nieco siano i należy je odżywić

.

Zwyczajne szampony do włosów niekoniecznie się sprawdzą.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po lecie nasze włosy należy wyjątkowo dobrze odżywiać. Musimy pamiętać aby myć je niezwykle ostrożnie. Jeżeli mamy problemy ze skórą głowy zdecydujmy się na przebadany szampon przeciwłupieżowy. Używajmy letniej wody. Gorąca kiepsko wpływa na włosy. Po umyciu głowy za pomocą szamponu połóżmy sporą porcję odżywki. Aby odratować włosy po lecie można często stosować maski do włosów. Wmasowujemy je na kilka minut i spłukujemy letnią wodą. Kiedy i to będzie niewystarczające nie obawiajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Nie zapominajmy tylko by decydować się na wysokiej klasy nie obciążające włosów kosmetyki. Nie chodzi o to aby przeciążyć włosy, ponieważ zaczną się przetłuszczać i nie pomożemy im w ten sposób.

Przestańmy używać w miarę możliwości suszarki do włosów. Gdy musimy jej używać – wybierajmy chłodny strumień powietrza. Łatwiej dzięki temu będzie można zamknąć łuski włosów dzięki czemu będą gładsze. Różnego typu urządzenia do układania włosów na gorąco na przykład lokówki czy prostownice do włosów należy włożyć na kilka tygodni do szuflady. Dajmy naszym włosom trochę czasu na regenerację.

Idealnie jest już w trakcie wypoczynku pomyśleć o stanie swoich włosów. Nakładać maski chroniące, wkładać chustkę czy kapelusz chroniący przed słońcem. Istotne jest też porządne mycie włosów delikatnym szamponem i dbanie o nie przez cały urlop. Weźmy ze sobą maskę do włosów i stosujmy ją częściej niż na co dzień. Można też chronić włosy naturalnymi preparatami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego zapach jest niezwykle słodki, a ponadto pomoże nam chronić końcówki włosów przed wpływem słońca, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać tez o działaniu na włosy od środka. Pijmy dużo wody, można też brać preparat ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu są silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewielki wysiłek a jeśli będziemy w czasie urlopu pamiętać o dobrej pielęgnacji nie będziemy mieć po powrocie do domu dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, aby pozbyć się tego stogu siana z głowy.