Artystyczne stylizacje

Surowa dieta.

bardzo smaczne jedzenie raw
Po raz kolejny przyszła wiosna, a my nie damy radę się wcisnąć w spódnicę z zeszłego sezonu. Z przerażeniem patrzymy na swoje odbicie. Okazuje się, że zbytni sobie pofolgowaliśmy zimą i teraz musimy coś uczynić z tą warstwą tłuszczyku, którą zmagazynowaliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Do głowy od razu przychodzą nam rozmaite błyskawiczne diety, które w mig poprawią naszą figurę.

W ostatnim czasie także coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską lub wegańską – . Niekiedy również narzucają ten sposób żywienia swoim dzieciom, co może mieć bardzo szkodliwe następstwa dla ich rozwoju. Dzieci bowiem potrzebują bardzo bogatego i zróżnicowanego żywienia by ich rozwój mógł przebiegać prawidłowo. Typ żywienia, który pasuje osobom dorosłym bywa więc niebezpieczny dla dzieci. Z drugiej strony jednak duży udział warzyw i owoców w posiłkach nieodmiennie ma korzystny wpływ na człowieka. Z tego powodu dania takie jak między innymi zupa brokułowa warto dodać do codziennej diety.

wspaniałe danie raw
Autor: David Delozier
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczem do sukcesu będzie zbalansowana dieta, bogata we niezbędne witaminy a także codzienna aktywność fizyczna. Tylko w przypadku, gdy te oba punkty będą się razem przeplatać, osiągniemy zamierzony cel. Nie w tym rzecz, by przez jakiś czas dobrze się zachowywać, a kiedy już zrzucimy wagę, powrócić do starych zwyczajów. Powinniśmy zmienić nasz tryb życia zupełnie, tylko wtedy przyniesie to rezultat – zobacz więcej na .

Generalnie istnieje zasada, by najbardziej obfitym posiłkiem dzinnym było śniadanie, a najmniejszym – kolacja. Stały pośpiech i doba wypełniona stresem nierzadko jednak sprawiają, że jest na odwrót. Tymczasem duży posiłek przed snem w żadnym razie nie jest właściwy dla zdrowia. Nocą układ pokarmowy zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia spożytego jedzenia, co niejednokrotnie bywa przyczyną kłopotów ze zdrowiem. Oprócz tego jedzenie w dużych ilościach wieczorem często jest powodem tycia. W przerwach między najważniejszymi posiłkami dobrze jest robić przekąski w postaci owoców i warzyw. Obiad wbrew pozorom nie musi być dwudaniowy. Na przykład zupa ogórkowa z ziemniakami nierzadko może służyć za cały posiłek.

Kiedy zmienimy swój styl życia, okaże się, że doskonale oddziałuje to na cały nasz organizm. Możemy dostrzec zależność dieta a włosy. Jeśli będziemy się właściwie odżywiać, nasze włosy nabiorą połysku i będą silniejsze. Najskuteczniejszą odżywką dla nich będą świeże owoce i warzywa.