Artystyczne stylizacje

Obuwie – metody wyboru dobrego buta.

buty
Dzisiaj obuwie jest nieodłącznym elementem powszedniego ubioru, bez względu na to, czy jesteśmy na urlopie, w pracy, idziemy na spotkanie biznesowe czy na eleganckie przyjęcie. W połączeniu ze sporą ofertą salonów oferujących buty na każdą okazje, niezwykle prosto zgubić się w tym, jaki element do czego pasuje i jak dobrać dobre buty do stroju. Trendy mody odmieniają się niezwykle szybko, więc w jaki sposób bez pomocy stylistki nie popełnić faux pas w towarzystwie? Możemy przykładowo skorzystać z kilku porad zawartych w tym artykule.

buty ziomowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza sprawa – okazja.Okazja na którą zakładamy nasz strój jest najważniejsza, to ona między bogiem a prawdą dyktuje nam styl i odświętność elegancji stroju. Buty podlegają bardzo podobnym zasadom, co pozostały elementy ubrania – nie ubierzemy przecież klapków do kościoła , albo lakierków do krótkich spodenek. Trzymajmy się więc kilku reguł:- nie nośmy obuwia sportowego na okazjach uznanych za oficjalne,- zakładajmy tylko obuwie „luźne” do krótkich spodni,- do strojów odświętnych będą pasowały jedynie buty eleganckie – ubiór na „luźnego żaka” w garniturze i tenisówkach jest niedopuszczalny.

A w jakich miejscach buty kupować?Jeśli mamy już określoną okazję i styl naszego stroju, ważnym elementem jest wybór sklepu. Marki obuwia różnią się między sobą szczegółami wykonania obuwia, a co za tym idzie – również ceną. Istnieją jednak firmy oferujące w niewygórowanych cenach porządne jakościowo buty męskie jest tutaj najlepszym przykładem. Produkowane przez nich buty są trwałe i szykowne. Ostatecznie dane są jednoznaczne: w tej branży trudno o solidny sklep natomiast, zawdzięczając to swej nieskazitelnej obsłudze klienta zyskał miliony fanów, w całej Europie.

Jaki model?Musimy pamiętać, żeby dobrze zastanowić się przed zakupem interesującego nas modelu butów, które nie będą pasowały na wszystkie okazje – np. buty czółenka damskie przykładowo oferuje możliwość zamiany nieznoszonego obuwia, jednak inne firmy nie zawsze w ten sposób dbają o klienta, dobrze jest więc przemyśleć sprawę dwa razy przed dokonaniem ostatecznego wyboru.