Artystyczne stylizacje

Niezwykle dobra pomoc w kuchni, by przygotowywać zdrowie i pyszne posiłki. Tak niewiele, a efekty są znakomite

garnek rzymski
Coraz więcej osób zdrowo się odżywia. To bardzo pożyteczny trend, bo właściwie zwycięża na tym nasze zdrowie. Całe szczęście niepopularna jest już opinia, że nie warto spożywać zdrowych potraw. Pozostaje jednakże pytanie, jak robić takie zdrowe posiłki?

Każdy ma pewne sposoby, ale coraz więcej osób próbuje korzystać z naprawdę ciekawego sposobu. To garnki rzymskie. Tego typu garnek wytworzony jest z ceramiki nieszkliwionej, a jest przeznaczony do przyrządzania dań w atmosferze pary wodnej. To sprawia, że jesteśmy w stanie w nim przyrządzić posiłki bez konieczności stosowania tłuszczy. To powoduje, że jedzenie jest zdrowsze i bardziej dietetyczne.

W takim garnku możemy przyrządzić dużą ilość potraw, nie ma kłopotu z przyrządzeniem zapiekanek z ziemniaków lub duszonych mięs. Jednakże, przed użyciem garnek rzymski powinniśmy do połowy jego wysokości namoczyć przez 20-30 minut w wodzie. To sprawi, iż pory garnka wypełnią się wodą, która w postaci pary wodnej jest w stanie się uwolnić podczas pieczenia w piekarniku. Dzięki czemu może właściwie cyrkulować, co powoduje, że potrawy są świeże i nie wysychają. W innej okoliczności, jak boisz się przypieczenia potrawy, to dno garnka rzymskiego można zabezpieczyć warstwą papieru przykładowo do pieczenia, który jest pokryty warstwą silikonu – zapoznaj się ze stroną. Garnek rzymski możemy stosować w piekarnikach różnego rodzaju, czyli elektrycznych czy gazowych, bez kłopotu możemy go stosować również w kuchence mikrofalowej. Jednakże powinniśmy wiedzieć, iż nie możemy go stawiać na płycie grzewczej czy na gazie.

garnek
Autor: Staub
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Dzięki więc pieczeniu w nie za bardzo wysokiej wartości temperatury, dania takie mogą zachować swoje najistotniejsze wartości odżywcze czy cenne dla zdrowia mikroelementy. Jednocześnie, garnek rzymski jest niezwykle prosty w użytkowaniu. Jak każdy z produktów, ten garnek posiada również niestety negatywy. Do nich możemy zaliczyć to, że niestety przechodzi intensywnymi zapachami. Tak więc do dań jednogarnkowych będzie najlepsze, to do na przykład pieczenia chleba lepiej mieć osobne garnki, gdyż kolejne dania będą przechodzić aromatem wcześniejszych. Dobrze więc o tym pamiętać, żeby niepotrzebnie nie zepsuć sobie smakunajlepszej potrawy.