Artystyczne stylizacje

Masz bliznę? Jest szansa, by się jej pozbyć

Blizny, cera
Zranienie, zabieg chirurgiczny, a nawet nadwaga potrafią pozostawić na skórze nieładne blizny. Po pewnym czasie, trudniej je zauważyć, mimo to, szansy na pozbycie się nie ma. Największym problemem jest narastanie w miejscu blizny nieprawidłowej tkanki, tworzącej wyraźne zgrubienia. Proces ten może nastąpić nawet niewiele tygodni po zabliźnieni się rany. Gdy nie chcemy do tego nie dopuścić, warto jak najwcześniej reagować. Ponieważ dobry wygląd to nie tylko sprawa ciała, lecz i duszy.

Przyszło nam żyć w kulcie młodości, wskutek tego wszyscy chcemy zachwycać wyglądem. Służy to nie tylko ogólnej satysfakcji, ale również zdobyciu lepszej pracy, utrzymaniu stanowiska czy kontaktów towarzyskich.

Najlepsze możliwości zapewnia nam dziś medycyna estetyczna, opisana na . Zabiegi, które polegają na poprawie wyglądu skóry, to dla wielu spełnienie marzeń. Wyjątkowo skutecznie, nawet w przypadku grubych blizn działa światło lasera. Usuwa również blizny – zobacz – potrądzikowe oraz rozstępy. Laser „wypala” w obrębie blizny (https://dermamed.com.pl/oferta/chirurgiczne-usuwanie-blizn) setki maleńkich otworów, co mocno stymuluje skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych – . Za pomocą zabiegu możemy także usunąć nieestetyczne, wiecznie narażone na podrażnienia pieprzyki. Gdy zmiany dotyczą małych pieprzyków, w chwilę po zabiegu nie ma nie występują żadne ślady. Jeśli znamiona mają większe rozmiary, na efekt trzeba będzie trochę poczekać, do czasu aż zniknie zaczerwienienie.

Większość osób nie ma możliwości, by pozwolić sobie na długą rekonwalescencję po zabiegu operacyjnym, więc postanawiają udać się na laserowe usuwanie blizn laserem frakcyjnym CO2, po którego zastosowaniu czas gojenia wynosi ok 6 dni.

Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić uczucie pieczenia a także obrzęk. Przez 5 – 7 dni po po wizycie u specjalisty wskazane jest używanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi oraz stronienie od sauny, gorących kąpieli.
Nieustanne życie w biegu wyklucza długą rekonwalescencję, dlatego przyszłość chirurgii plastycznej leży w małoinwazyjnych zabiegach, regularnie przeprowadzanych nawet co 1,5 roku, które nie wiążą się z dłuższą rekonwalescencją niż parę dni.