Artystyczne stylizacje

Zdrowe soki podstawą świetnego samopoczucia

Soki Dawtona w  puszkach
Witaminy to zdrowie – o tym wie raczej każdy, kto dba o formę, czy atrakcyjną sylwetkę. Źródłem witamin są rzecz jasna warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie przykładowo sok z karczocha, który dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykładów jest bez liku. Dość istotną kwestią, o jakiej informują spece od zdrowego odżywiania jest to, by korzystać z owoców sezonowych. One są najzdrowsze, mają bardzo mało chemii oraz różnego rodzaju konserwantów. Dużo lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z rodzimego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z należytą konserwacją, zastosowaniem rozmaitego typu środków chemicznych. Choć na to też są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest na przykład guarana w proszku – czytaj więcej.

5 razy więcej zdrowia
Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy przekonują, że pijąc soki w istotny sposób wpływamy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to świetny sposób na wzmocnienie pracy organizmu – zobacz. Z resztą w zasadzie każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie polecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Mają one mniej cukrów, a nierzadko tyle samo, czy nawet więcej witamin.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Kliknij odnośnik tu, a poznasz informacje na opisywany wątek, który z pewnością Cię zaciekawią.

/B] Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy komponując swój własny zestaw produktów, z jakich zrobimy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli szukamy inspiracji, to najlepiej poszukiwać przepisów na soki – dowiedz się więcej o świeże soki na targi – https://mobilnybarista.pl/smoothie-bar-i-swieze-soki.html – przez internet. Znajdują się tam dodatki, które można dorzucić do soku, żeby zupełnie zmienić jego smak, bądź podkreślić smak jakiegoś wybranego owocu. Takim składnikiem może być przykładowo mięta, jaka świetnie współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały aromat.

Każdy z nas winien regularnie spożywać porcję warzyw i owoców. To mówią specjaliści, to wyczytamy w wielu artykułach, czy poradnikach zdrowotnych. Jest to prozdrowotne działanie. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim jedzeniu warzyw oraz owoców. Z pewnością nie będziemy wtedy żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno. Korzystajmy z tego, że w naszym ogródku rośnie w lato tyle smacznych, zdrowych oraz pożywnych owoców, czy warzyw.