Artystyczne stylizacje

Tag Archive: napar

napar

Czemu opłaca się pić kawę? Napary, które potrafią wpłynąć na nasze zdrowie oraz samopoczucie!

kawa
W czasie spotkań z przyjaciółmi, na gościnnym stole, na co dzień, jak też od święta- kawa a także herbata stanowią nieodłączne elementy poczęstunku, które często są zwyczajnym pretekstem do wspólnych spotkań. Dzięki różnorodności smaków i aromatów kawy, czy herbaty możemy z przyjemnością degustować wszelkie rodzaje ulubionych napojów, aż wreszcie wybrać ten, który najlepiej zaspokoi nasze oczekiwania. Należy mieć na uwadze, że najlepszy aromat zapewniają herbaty liściaste oraz niezmielone kawy, które smakują najlepiej, kiedy są mielone w warunkach domowych.

Własności czerwonej herbaty

Ciepła herbatka
Czerwona herbata, chociaż znana w Polsce oraz Europie od relatywnie niedawna, obecnie o wiele zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w junnańskiej tradycyjnej gastronomii od tysiącleci. Jej liczne zalety zdrowotne są w obecnych czasach potwierdzone poprzez wielu naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.

Zastosowania lecznicze rośliny jaką jest pokrzywa

zioło
Zastosowania prozdrowotne liści pokrzywy są nieporównywalne z żadną inną rośliną. Należy wspomnieć przynajmniej o tym, że już od wieków ceniono taką roślinę za jej minerały a także to, jak wpływa ona na stan zdrowia i przy tym zdrowie psychiczne. Roślina pokrzywy zawiera mnóstwo cennych substancji witaminowych, dlatego poleca się ją zastosować u ludzi z dmą nerkową albo z chorobami układu ruchu.