Artystyczne stylizacje

Najciekawsze terapie naturalne

Kobieta
Medycyna naturalna nieustanie cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Wybór jest duży, praktycznie w każdej miejscowości odnajdziemy gabinet lub ośrodek medycyny niekonwencjonalnej. Tego typu zabiegi nierzadko są przeprowadzane w klasycznych gabinetach spa. W tym tekście przyjrzymy się najpopularniejszym odmianom terapii alternatywnych.
Kobieta
Autor: plethr
Źródło: http://sxc.hu

Medycyna niekonwencjonalna, znana też jako komplementarną lub alternatywną, posiada długą tradycję i wykształcała się w wielu częściach świata. Z Dalekiego Wschodu przyszły do nas akupresura i akupunktura. Z państwa francuskiego za to aromaterapia, czyli uzdrawianie wdychaniem zapachów oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom narodziła się hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i oddziaływaniu na jego psychikę.

Bardzo rozwiniętą gałęzią medycyny alternatywnej jest bioenergoterapia. W tym wypadku lecznicze cechy posiada człowiek, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją mocą porządkuje aury chorego, w ten sposób kurując go z nieprawidłowości fizycznych i duchowych. Terapia psycholog dziecięcy gdynia ta opiera się na twierdzeniu, że sfera fizyczna i niematerialna przenikają się razem i są mocno od siebie uzależnione. Nad Wisłą istnieją cechy bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i koncesje, dlatego warto przed pójściem upewnić się, że wybraliśmy licencjonowanego uzdrowiciela.

Najciekawszą gałęzią terapii alternatywnych jest bez wątpienia arteterapia. Zgodnie z nazwą, leczniczą moc ma tu mieć sztuka, a w zasadzie tworzenie jej. Najkrócej ujmując, w czasie sesji arteterapii pacjent wyciąga z głębi siebie tłamszone uczucia, lęki, obawy, nastroje, by przenieść je na tworzone dzieło.

Te interesujące posty posiadają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony opalanie natryskowe cena i tam rozkoszuj się nowymi wątkami.

Nie jest konieczne posiadanie szczególnego talentu twórczego, by wyrazić siebie. To właśnie autoekspresja jest w sesji najbardziej porządana.

Z Indii przybyła do nas joga, mocno popularna zwłaszcza wśród klasy średniej. Jak wiele sztuk z Orientu, joga skupia w sobie duchowość z fizycznością. Ćwiczenia mają tu uczestniczyć w nasilaniu wewnętrznego progresu i zarazem wzmacniać zdrowie. Jeśli interesuje cię joga Warszawa jest miastem, gdzie istnieje najwięcej placówek z najsłynniejszymi joginami.