Artystyczne stylizacje

Najchętniej wykorzystywane kosmetyki od wielu lat są kupowane głównie przez kobiety

images
Kosmetyki od wieków są używane głównie przez kobiety, a w mniejszej ilości także przez mężczyzn. Występują w wielu rozmaitych formach. Ich zastosowanie również jest różne; kosmetyki można podzielić na myjące (mydła, żele, żele pod prysznic czy do demakijażu), do ochrony cery (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (dezodoranty, perfumy) oraz ulepszania wyglądu (wszelkiego typu kosmetyki kolorowe).

Coraz większą popularnością cieszą się aktualnie kosmetyki (znajdź więcej) wyszczuplające, przybierające także rozmaite formy.

Autor: Gosh

Kosmetyki nawilżająceTen rodzaj środków używany jest do pielęgnacji skóry zniszczonej i wysuszonej. Są to głównie różnorodne kremy (clarins do makijażu). Jednym z nich jest krem przeciwzmarszczkowy, który oprócz nawilżania ma na celu poprawiać wygląd skóry oraz hamować jej starzenie. Kolejne kosmetyki (belleza bastillo w beautikon) służące do nawilżania to balsamy do ciała, jak również część środków myjących zawierających konkretne substancje (mogą to być część żelów pod prysznic czy mydeł). preparaty tego typu można również podzielić ze względu na część ciała, do pielęgnacji której będą stosowane, jak również na część dnia, w której wskazane jest ich używanie. Do najpopularniejszych należą: krem do rąk i paznokci, krem na pękające pięty oraz krem stosowany pod oczy (np. dermalogica krem).

Kosmetyki prowadzące do poprawy wygląduDostępna jest szeroka gama kosmetyków, służących do tymczasowej zmiany wyglądu. Jednym z najbardziej popularnych i wykorzystywanych przez ogromną liczbę kobiet jest maskara. Równie chętnie wybierane są kolorowe lakiery do paznokci. Odrębną grupę stanowią kosmetyki do włosów do których należą farby czy lakiery. Lakiery służą do utrzymania fryzury podobnie jak żel. Chętnie używane są także cienie do powiek, kredki do oczu oraz do ust, szminki i błyszczyki. Wiele kobiet używa również pudrów, podkładów oraz różu na policzki. Efekt tego rodzaju jest czasowy. Dostępne są jednak środki na stałą poprawę wyglądu, do których zalicza się makijaż permanentny. Osobną sprawą jest możliwość poprawiania wyglądu za pomocą operacji plastycznych.

Źródło: Tigerandbear