Artystyczne stylizacje

Printy na ubraniu letnim – kochamy czy nie?

Sukienka letnia
Sukienki z printami roślinnymi to hit tegorocznego sezonu letniego. Można je lubić bądź nie, ale należy przyznać, że prezentują się ślicznie. Skromna, prosta sukienka całkowicie zmienia swój wygląd właśnie dzięki zastosowaniu nadruków.

Sukienka letnia
Źródło: www.melanzsklep.pl

Tego rodzaju sukienki na lato świetnie nadają się dla kobiet, które chcą zakamuflować defekty sylwetki. Przewrotnie, sukienki z wszelakimi nadrukami przyciągają wzrok, ale do samej sukienki, a nie do ewentualnych niedoskonałości sylwetki.

Zobrazujmy sobie sukienkę gładką, w kolorze beżowym. Jeśli sukienka jest dobrana, a my posiadamy jakieś fałdki to niestety nie da się tutaj nic ukryć. Gładki, niezróżnicowany materiał będzie niemiłosierny dla nas. Całkiem, co innego sukienka (czarne sukienki wieczorowe) z nadrukiem – nasze możliwości na zamaskowanie co poniektórych niedoskonałości są zdecydowanie większe.

Zobaczmy, jakie nadruki są hitami tego lata?
Musicie przyznać, że ciężko oderwać oczy od tego rodzaju sukienek, prawda?
Wkładając sukienkę z nadrukiem należy pamiętać, ażeby nie przedobrzyć z dodatkami. Obowiązuje złota zasada umiaru – im mniej, tym lepiej. Sukienka – na tej stronie – będzie grać tutaj fundamentalną rolę, dodatki muszą pozostać dodatkami. Nie ubierajmy zbyt dekoracyjnych butów, torebki z aplikacjami również lepiej pozostawić na inną okoliczność. Jeśli wieczór czy dzień zapowiada się zimniej i ubieramy coś na wierzch – niech żakiecik lub sweter także będą w stonowanych, jednolitych barwach.