Artystyczne stylizacje

Modne propozycje zaprojektowane z myślą o płci pięknej na okres J/Z

Płaszcz damski
Schyłek 2013 i początek 2014 powitał nas wiosenną pogodą. Ciepło panujące na zewnątrz zaburzało faktycznne odczucia jakie zwykliśmy mieć w czasie trwania tego nieprzyjaznego okresu w roku. W związku z tym nie łatwo było dopasować adekwatną garderobę, aby nie zmarznąć zmierzając do pracy oraz nie zgrzać się wracając z niej pod wieczór.

pokazał na wybiegach już np. Christian Dior. W wypełnionych abstrakcją pomysłach z humorem pokazał sposoby łączenia elementów garderoby o różnych długościach, rękawów i nogawek. Kolekcja projektanta pełna jest wytwornych seztawów garniturowych oraz zapierających dech w piersiach sukienek. Matthew Williamson z drugiej strony wypuścił kolekcję, kóra wydawać by się mogła mało jesienna jak dla uwarunkowań klimatycznych w naszym kraju. Chętniej założylibyśmy je na siebie późną wiosną lub latem niż chłodną i siąpiącą deszczem jesienią. Owe projekty są bardzo kobiece, a zarazem proste i foremne.Ciekawe pomysły przedstawiła także Stella Mccartney. Jej pomysły są niezwykle dziewczęce a jednocześnie trochę zwariowane. Zgodnie z Jej koncepcją w trendach na ten rok powinny zostać printy i formy geometryczne, oraz wzór garniturowej kraty z lat 40-tych. Prada pokazała swoją wizję mody jesiennej na 2014 rok. Z pewnością znajdą w niej kreacje dla siebie entuzjaści niemałego zamieszania. Właśnie ta odbierana jest kolekcja popularnej projektantki, która to niezwykle odważnie łączy kontrowersyjne wzory i materiały.

kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

A co na jesień 2014 proponuje Valentino? Przyklasną mu zapewne wszyscy entuzjaści zworów zwierzęcych: sów, motylków i piór, które znajdują swoje odbicie na kreacjach w ozdobnikach graficznych, wyszywanych, koronkowych i przestrzennych.
Niewiele kolorów użył w swoich projektach Balenciaga. Retro konwencja jednak wspaniale wspólgra z bardzo prostą formą ubrań. Mniej znaczy więcej – kolekcja tego projektanta na jesień 2014 (idź do perfekcyjnie wyraża tą definicję prostoty.

Jaki styl wybać dla siebie? Do jesieni pozostało jeszcze sporo czasu, a w modzie, tak jak w porach roku, do tego czasu zapewne zajdzie jeszcze wiele zmian.