Artystyczne stylizacje

Moda męska – jak się rozwijała i jakie są dziś faktycznie powszechne trendy?

Moda męska
Mężczyźni obecnie starają się możliwie jak najlepiej zatroszczyć się o swój wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednak nowoczesny trend, wręcz przeciwnie, od wieków moda wywierała wpływ również na ich sposób ubierania się, obcinania włosów bądź maniery. Jak w takim razie moda męska zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat?

Moda męska
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Widoczne jest szybkie dążenie do minimalizmu. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia mężczyzna musiał we własnej szafie posiadać kilka oficjalnych strojów, które wkładał w zależności od okazji. Frak bądź smoking, a nawet klasyczny garnitur garnitury wrocław to rozwiązania, które podlegały licznym regułom. Na co dzień mężczyźni w latach 30 lub 40 nosili wysokiej jakości garnitury, uszyte ze szlachetnych materiałów. Typową cechą garniturów były kamizelki, które dzisiaj również cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie w stylizacjach vintage.

Trzeba zaznaczyć, że do łask powracają także fraki i smokingi, jednak dużo osób popełnia błędy oraz zakłada strój nieodpowiedni do charakteru okazji bądź godziny. Na przykład, smoking jest strojem, który poleca się zakładać wieczorami, z reguły na uroczystości, które mają miejsce po godzinie 18. Frak z kolei jest jednym z najbardziej eleganckich męskich strojów, tym samym można go założyć tylko w przypadku naprawdę ważnych okazji. Coraz więcej Panów Młodych decyduje się na włożenie w ramach swojej ślubnej stylizacji fraka. Garnitury z kolei dzielone są ogólnie na garnitury (https://www.noor.pl/pl/page/7/kolekcja/27/Garnitur%20MIDNIGHT%20BLUE) dzienne, wieczorowe oraz sportowe. Zobacz więcej: modne czapki częstochowa.

Współcześnie w prawdzie panuje o wiele większa dowolność w wyborze stosownego dla siebie stroju, warto jednak znać chociaż najważniejsze zasady. Obecnie do najbardziej powszechnych trendów należy styl elegancki. Mężczyzna zawsze powinien posiadać w szafie przynajmniej jeden, bardzo dobrze skrojony garnitur. Panowie w Polsce mają coraz większą świadomość dotyczącą tego, w jaki sposób powinien prezentować się odpowiednio dopasowany garnitur, skończyła się wobec tego era za długich spodni czy koszuli na krótki rękaw wkładanych do eleganckiej marynarki. Dla zainteresowanych: czapki w białymstoku.

Co więcej, ogromnym zainteresowaniem wyróżnia się muszka, stanowiąca ciekawe dopełnienie męskiej stylizacji. Krawaty, muchy oraz koszule sprzedawane są w szerokiej palecie barw, dlatego można popuścić wodze fantazji i zaplanować niebanalną stylizację.