Artystyczne stylizacje

Męski zarost – jakie trendy są obecnie najpopularniejsze i w jaki sposób o niego prawidłowo zadbać?

Brodacz
Dzisiaj mężczyźni nie wstydzą się już dbania o swój wizerunek. Jest to całkowicie normalnie i coraz więcej mężczyzn chętnie chodzi do kosmetyczek bądź korzysta z zabiegów salonów medycyny estetycznej. Bardzo duże znaczenie w męskim wyglądzie ma rzecz jasna zarost. Wskazane jest o niego zadbać tak, aby prezentował się schludnie i atrakcyjnie. Dziś naprawdę modne są różnego rodzaju brody oraz wąsy. Po latach popularności gładko wygolonej twarzy rządzą mężczyźni posiadający zarost. Jak w takim razie o niego dbać?

Mężczyzna z brodą
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, trzeba obiektywnie ocenić, czy zarost w przypadku danej osoby jest faktycznie stosownym rozwiązaniem. Nie każdemu on pasuje. Jeżeli jednak oceni się, że broda bądź wąsy są wizerunkowym strzałem w dziesiątkę, w pierwszej kolejności należy o nie odpowiednio zadbać, by nie prezentowały się niechlujnie. Podstawowym krokiem jest nadanie im pożądanego kształtu. Obecnie zawód golibrody już nie funkcjonuje tak powszechnie jak w przeszłości, jednak na rynku w dalszym ciągu można znaleźć osoby, które zajmują się świadczeniem tego rodzaju usług, przeważnie w większych miastach. Profesja ta powraca do łask i na rynku powstają nawet specjalne salony, w których panowie mogą zadbać o własną brodę albo wąsy.

Krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie, można to także robić samodzielnie, jednak trzeba trzeba posiadać niezbędne akcesoria, jak chociażby miseczka do golenia (więcej na stronie), w której będzie się moczyło i oczyszczało specjalny pędzelek do rozprowadzania mydła na twarzy oraz brzytwę.

Masz jakiekolwiek kłopoty ze znalezieniem rzetelnych informacji? To spójrz na tekst dostępny w tym serwisie a upewnisz się, że to jest wszystko, co konieczne.

Osoby, które zdecydują się na używanie brzytwy znakomicie zdają sobie sprawę z tego, jak znacząca jest jej ostrość. Do ostrzenia tego narzędzia najczęściej polecany jest specjalny kamień szlifierski coticule (szczegóły oferty). Po nadaniu zarostowi konkretnej formy trzeba zatroszczyć się także o jego stan. Obecnie bardzo dużą popularnością charakteryzują się przykładowo kosmetyki do wąsów, które pielęgnują włosy, zapewniając że są będą bardziej błyszczące oraz elastyczne.

Reasumując, dzisiaj najbardziej popularnym trendem jest posiadanie atrakcyjnej brody lub wąsów. Dbanie o zarost jest łatwiejsze, jeśli mężczyzna posiada potrzebne akcesoria, dzięki którym golenie stanie się prawdziwą sztuką. Ewentualnie, można zdecydować się także na skorzystanie z usług specjalistów.