Artystyczne stylizacje

Medycyna estetyczna – charakterystyka

Złota medycyna estetyczna
Złota medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Medycyna estetyczna to temat wciąż dość dyskusyjny. Wielu ludziom kojarzy się tylko z pompowaniem ust, wstrzykiwaniem botoksu i naciąganiem skóry. Uznajemy zabiegi, które proponuje za kaprysy i fanaberiedla bogaczy – a to błąd!

Trzeba tylko wprowadzić w wyszukiwarkę internetową frazę, na przykład „medycyna estetyczna Wrocław”, żeby przekonać się, że ta gałąź medycyny zawiera w sobie o wiele,wiele więcej. Gabinety oferują nam owszem zabiegi wypełniaczami, czy botoks, ale możemy także skorzystać z likwidowania cellulitu, depilacji laserowej, pielęgnacyjnych zabiegów twarzy albo pilingów. Oferta jest szeroka, a ceny wcale nie tak niebotyczne, jak może się nam wydawać.

Ponadto – wybierając klinikę medycyny estetycznej zamiast zwykłego gabinetu kosmetycznego mamy pewność, że zajmuje się nami dobrze wyszkolony personel – że są to lekarze z najlepszym wykształceniem. W gabinecie kosmetycznym może zdarzyć się tak, że zabiegi na naszej skórze wykonywać będzie osoba po kilkugodzinnym kursie.

dziewczyna
Autor: Kip Soep
Źródło: http://www.flickr.com

Zaczyna być widać już, że kobiety wybierają kliniki medycyny estetycznej. Kiedy w wyszukiwarkę internetową wprowadzimy na przykład słowa „przedłużanie rzęs Wrocław” to początkowe kilkanaście wyników, to właśnie strony gabinetów medycyny estetycznej, a nie zwykłych kosmetyczek. Świadczy to o tym, że zależy nam na poziomie wykonywanych zabiegów, nawet jeśli płacimy za nie kilkadziesiąt złotych więcej. Bezpieczeństwo i pewność, że opiekuje się nami sprawdzony dermatolog estetyczny są warte dodatkowych pieniędzy. Prawdopodobnie w najbliższym czasie więcej osób zacznie decydować się na zabiegi medycyny (odnośnik) estetycznej, gdyż wygląd w obecnych czasach jest ogromnie ważny.