Artystyczne stylizacje
zdrowe włosy
Błyszczące i mocne włosy to oznaka zdrowia i urody.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Zwłaszcza jeśli nie farbujesz,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na pielęgnację powinny poświęcić kobiety, które systematycznie zmieniają kolor włosów. Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która uszkadza ich strukturę. W takim wypadku warto oprócz tradycyjnej odżywki, użyć kosmetyków do zadań specjalnych, przykładowo maski na bazie wosku pszczelego operacja (np. więcej treści na ten temat) oleje do włosów, np. rycynowy lub z pestek winogron.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby konserwantów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, co sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne szampony i odżywki, zawierają więcej składników pielęgnacyjnych, pochodzących głównie z roślin.

Tak na prawdę trzeba dbać przede wszystkim o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia
Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy często się przetłuszczają, to znaczy, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją odpowiednio oczyszczać. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ możemy łatwo nabawić się łupieżu. Warto także uważnie dobrać kosmetyki w przypadku skłonnej do alergii skóry. Wówczas zaopatrujmy się w kosmetyki o jak naturalny składzie. Świetnie sprawdzą się także kosmetyki dla dzieci medycyna (np. hiperłącze) kosmetyki apteczne (więcej o szamponach).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek warto pamiętać o kilku elementarnych zasadach codziennej pielęgnacji. Po pierwsze unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, warto wspomóc się preparatem chroniącym włos przed szkodliwym ciepłem. Porady na ten temat na Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po umyciu, najlepiej chłodną wodą. Mokrych włosów nie powinno się szczotkować, ani mocno trzeć ręcznikiem, ponieważ w tak właśnie niszczymy ich budowę i pozbawiamy blasku. Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. To najlepszy sposób, aby zamknąć łuski włosa, wygładzając fryzurę.