Artystyczne stylizacje

Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo ważna

Kapsułki
Zez jest schorzeniem, jakie charakteryzuje się nieparalelnym sformowaniem gałek ocznych. Zazwyczaj towarzyszą mu rozmaite zaburzenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem unilateralnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U dzieci z reguły pojawia się zez zbieżny, zaś u ludzi dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest realna. Przed zabiegiem pacjent jest porządnie przebadany, co w wielkim stopniu zezwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
więcej
Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo niebezpieczeństwa wystąpienia powikłań, wiele ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z dobrym skutkiem.

Kapsułki
Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo znacząca jak u najmłodszych. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów tylko jako kłopot kosmetyczny, w czasie gdy efektywne i dobre leczenie może usunąć dokuczliwe i krępujące oznaki subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie należy również ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi brzydki duży zez bywa powodem kompleksów, niskiej samooceny, a nawet przygnębień, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może posiadać także znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, albo ogólnym. Chory przebywa w ośrodku kilka godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem stosowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (więcej) z wyjątkiem leczenia zeza zajmuje się także terapią wielu innych schorzeń w zakresie oka. Specjalistyczne narzędzia dostosowane do czynności w okolicy tak wrażliwego narządu, pozwalają na precyzyjne przeprowadzenie wszelkich zabiegów.