Artystyczne stylizacje

Jaki rodzaj kosmetyków wybrać

kosmetyki
Wśród zalewu kosmetyków pielęgnacyjnych sprzedawanych na rynku łatwo daje się zagubić się w wyborze tych najbardziej potrzebnych w danej sytuacji. Z roku na rok dostępne są coraz to najnowsze propozycje, przeznaczone do innego fragmentu ciała albo zajmujące się kolejnym problemem.

kosmetyki
Autor: Lomi Lomi
Źródło: Natura Drogerie
Najogólniej całą gamę środków pielęgnacyjnych da się podzielić na , kosmetyki dla dzieci i niemowląt, kosmetyki do stóp oraz oczywiście kremy do twarzy. W każdej takiej grupie znajdują się kosmetyki uniwersalne, przydatne tak naprawdę każdemu lub w każdym wieku, ale są tam również kosmetyki wyspecjalizowane, dedykowane konkretnemu klienta.

I tak przykładowo balsamy i mleczka do ciała obejmują grupę preparatów przeznaczonych do pielęgnowania całego ciała oprócz włosów i skórą twarzy, ale w każdym popularnym sklepie kosmetycznym odnajdziemy tuż obok nich środki do pielęgnowania dekoltu, balsamy do wygładzania skóry na łokciach, a co najważniejsze całą serię środków do walki z pomarańczową skórką. Ponadto większość powinna jeszcze pełnić funkcję napinającą, nawadniającą, odmładzającą albo (kliknij tu) usuwającą przebarwienia posłoneczne.
najlepsze kosmetyki do stóp można bez problemu podciągnąć pod grupę opisaną wcześniej, jednak od dawna funkcjonują one jako niezależna grupa. W niej najpopularniejsze są kremy zmiękczające twardy naskórek pięt, balsamy nawilżające oraz dające uczucie odświeżenia. Bardziej specjalistyczne walczą z łagodniejszymi przypadkami grzybicy albo wygładzają skórę na stopach. Popularne są także dezodoranty do stóp bądź preparaty minimalizujące pocenie stóp. Kremy do twarzy to grupa, na temat której można napisać bardzo dużo, gdyż właśnie na tych fragmentach ciała koncentruje się duża uwaga a także dbałość o jak najlepszy stan skóry. Tu główną ofertę stanowią głównie preparaty do różnych rodzajów skóry, w tym do skóry skłonnej do przesuszenia, z rozszerzonymi naczynkami czy zróżnicowaną ze względu na wiek. Kosmetyki dla niemowląt i dziecinatomiast to dość wąska grupa, zawierająca głównie pudry, balsamy na poparzenia kontakt płyny do kąpieli dla niemowląt czy pudry.