Artystyczne stylizacje

Kreacja na wesele w sezonie wiosenno-letnim. Propozycje stroju.

moda
Choć nigdy nie wiemy, czy aura pogodowa będzie sprzyjać w maju, lipcu albo w sierpniu, nasza sukienkę na wesele musimy zaplanować sobie dużo szybciej. Gdy wybieramy zwiewne sukienki lub letnie kombinezony, pomyślmy o odpowiednio dobranych butach i czymś na górę. Choć deszcz czy śnieg w maju może spowodować, iż kurtka Kross będzie jedyną rzeczą, w której będzie nam ciepło, należy do stroju na wesele podejść z fantazją i stworzyć coś, z czego będziemy zadowolone nawet kiedy ślub odbędzie się w zimny i deszczowy dzień.

sukienka
Źródło: pixabay.com

Modeli sukienek weselnych jest w sklepach całkiem sporo. Właściwie w ogromnej ilości kolekcji na sezon wiosna-lato wyszukamy coś, co spokojnie można będzie na siebie włożyć i wyglądać niesamowicie. Ale od wielu na przyjęciach weselnych dominują znane zwory, dobrze leżące na wielu sylwetkach. Sukienka kopertówka będzie idealna dla pań o dużym biuście, ponieważ będzie się doskonale układać. Jeśli sukienka ta jest fantazyjna, nie szukajmy obuwia przyciągającego uwagę tylko takich, jakie ten strój wzbogacą. Tak samo z żakietem czy szalem – sukienka kopertówka wymaga delikatnej „góry” – cekiny i wiązania odpadają – modna sukienka kopertówka. Prosta forma sprawdzi się tu najlepiej. Sukienka typu princessa jest polecana kobietom o delikatnej urodzie i bardzo zgrabnych nogach, nie przytłacza bowiem swoim krojem ani długością. Jeżeli chcemy dodać do niej mocny element, postawmy na fantazyjną fryzurę lub nieco inny makijaż. I oczywiście obuwie – tu można kombinować do woli. Długie i lekkie sukienki zwykle proponowane są na wieczór – nie są to sukienki koktajlowe, ale kiedy impreza rozpoczyna się popołudniu, można sobie pozwolić na długość maksi. Odważne panie o nienagannej sylwetce mogą odważyć się na kombinezon.

Jeżeli jest w jednym kolorze, możemy dobrać do niego żakiet w kwiatki albo we wzór. Jeżeli nasz kombinezon jest bardzo kolorowy, jako narzutka na ramiona doskonale sprawdzi się marynarka albo jakaś modna kurtka w kwiaty. Tak naprawdę dużo eleganckich kurtek będzie dobrze wyglądać, bo oczywiście nie mówimy tu o okryciach typu kurtka Kross. Niestety płaszcz trudno dobrać do kombinezonu, a połączenie z kardiganem zostawmy na nieformalną okoliczność. Bankiet weselny to zwykle powód, by zadbać o to, by wyglądać naprawdę nietypowo. Naturalne jest to, że ile kobiet, tyle pomysłów, ale klasyka wzbogacona fantazyjnym akcentem to zwykle najlepszy pomysł.