Artystyczne stylizacje

W lecie poza środkami, których używa się cały rok, duża liczba kobiet zaczyna myśleć także nad dodatkowymi kosmetykami

images
Lato jest bardzo charakterystycznym czasem z różnych przyczyn. Przede wszystkim pora letnia to podwyższone temperatury, dni czasami nawet upalne. Lato kojarzony jest też z wakacjami, czyli z czasem, w którym można odpocząć. Czas ten może być również wykorzystany do lepszego zadbania o stan zdrowia i urodę. Zalecane jest, by w czasie letnim stosować mniejszą ilość kosmetyków kolorowych, a więc takich jak między innymi cienie do powiek czy ciężkie pudry.

Środki takie jedynie niepotrzebnie obciążają skórę i zmniejszają dostęp tlenu, który w lecie jest b przy bardzo wysokiej temperaturze większość kosmetyków rozpuszcza się, tworząc nieestetyczny efekt. Dlatego w okresie letnim korzystne jest wykonywanie wyłącznie skromnego makijażu lub kompletna z niego rezygnacja. Lato wymaga zatem specjalnej pielęgnacji, a co za tym idzie innych środków kosmetycznych (spróbuj: ) niż zazwyczaj.

Wyszczuplanie

Geny i styl życia
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

W okresie letnim poza kosmetykami, których używa się cały rok, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, wiele pań zaczyna myśleć również nad dodatkowymi środkami. Lato oznacza możliwość założenia krótszych i przewiewnych strojów, jak również kostiumu kąpielowego, przykładowo na plażę. Z tego powodu wiele osób dąży do zyskania szczupłej sylwetki na lato. W tym celu wprowadzane są diety i rozmaite programy ćwiczeń. Dużo pań sięga także po specjalne kosmetyki. Posiadają one działanie ujędrniające oraz nawilżające skórę. Coraz więcej ludzi wybiera także kosmetyki wyszczuplające. Są to rozmaite balsamy i peelingi, których zadaniem jest wspomóc kurację odchudzającą.

Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry w okresie letnim opiera się przede wszystkim na uzupełnianiu wody. Podwyższone temperatury i pozostałe aspekty niejednokrotnie bowiem mogą doprowadzić do utraty wody w skórze. W przypadku skóry na twarzy czasami wystarczy tylko typowy krem pod oczy. Zalecane jest z kolei systematyczne używanie balsamów do całej skóry – . Latem ogromnie istotną sprawą jest opalanie. Powinno się ochraniać skórę przed jego szkodliwymi skutkami, a także właściwie ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu dostępne są różnorodne kosmetyki do opalania. Ich wybór jest bardzo szeroki, a rodzaj środka zależy od typu skóry i karnacji.