Artystyczne stylizacje

Komunia Święta wydaje się być dniem, który dziecko będzie pamiętać przez całe życie — należy zatem kupić mu dobrą pamiątkę

konkurs
Wewnętrzne przygotowania do Pierwszej Komunii są bardzo istotne. Młody członek Kościoła nastawia się do tego niewiarygodnie dojrzale. Powinien posiadać też pamiątkę z tej uroczystości.
Gdy zbliża się moment Komunii Świętej, to rodzice zazwyczaj myślą o organizacji rodzinnego spotkania, a maluchy niestety o podarkach.

konkurs
Autor: danielboard
Źródło: http://www.flickr.com
medalik cudowny
Autor: Reebok
Źródło: Reebok

cera
Żal, że w ostatnim okresie nastąpiła komercjalizacja tego cudownego momentu, który powinien mieć wymiar duchowy. Niestety daliśmy się ponieść szalonej modzie na kłady oraz inne kosztowne prezenty. Pierwszeństwo w tej dziedzinie najczęściej wiodą chrzestni oraz dziadkowie. Przyszedł jednak w końcu okres, gdy musimy pojąć, że nie tak powinno być. Należy wrócić do wcześniejszych norm i tłumaczyć dziecku, że Komunia, to nie dzień na wręczanie kosztownych podarków, a przeżycie wewnętrzne. Młody członek Kościoła powinien dostać na przykład medalik cudowny. Pozłacany łańcuszek i medalik powinien być najlepszej jakości, by mógł towarzyszyć dziecku przez całe życie. Masa osób nawet w dorosłym życiu posiada medalik – https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-religijna_Medaliki-610.html -, który otrzymali w dzieciństwie od chrzestnych. Często są one dla nich ważne ze względów duchowych, ale także ze względów osobistych. To czy łańcuszek (e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Lancuszki-srebrne-549.html) z medalikiem powinien być srebrny albo złoty, to już inna kwestia.

Są rzecznicy jednej, jak i drugiej strony. Medalik powinien być także dość mały, aby bez kłopotu można było ukryć go pod elegancką koszulę lub koszulką na lekcjach wychowania fizycznego.