Artystyczne stylizacje

Kolor czarny – barokowe połączenie na każdy dzień

Zespolenie dwóch kolorów: czarnego ze złotym to wielki hit w tym oraz zbliżającym się sezonie. Można powiedzieć, że nie bez wpływu na to pozostała barokowa kolekcja znanej marki Dolce & Gabbana, która w wybitnie królewski sposób połączyła ze sobą oba rodzaje kolorów.

Nie przejmujmy się jednak wstępem. Średnia krajowa zdecydowanie dowodzi, iż w znacznej większości polaków nie stać na rarytasy w postaci zakupów u najbardziej znanych projektantów mody. Nie ma się jednak czym przejmować albowiem sklepy o uśrednionych cenach, jak np. sklep h&m, bardzo dobrze odzwierciedlają wszystkie panujące aktualnie trendy.

Czarno-złote sukienki w barokowym stylu to świetne rozwiązanie na sylwestra, karnawał czy sobotnią imprezę. Są one bardzo eleganckie, a zdobienia często wykonane są z błyszczących cekinów. Sklepy mają w swojej ofercie różne długości oferowanych sukienek. Sukienki h&m najczęściej są dosyć krótkie, ich długość naprawdę rzadko sięga kolan. Zatem jeśli chcemy zaopatrzyć się w coś trochę dłuższego będziemy zmuszeni szukać w innym miejscu. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być sklep, który zajmuje się wyłącznie sprzedażą długich sukien. Długie suknie często wykonane są już z lepszych materiałów i nadają się na specjalne wyjścia. Ich wygląd bowiem jest bardziej balowy niż wygląd krótkich sukienek.

Jeżeli jednak nie mamy zamiaru kupować sukienki lub nasze wyjście nie jest uroczyste, ale mimo tego chciałybyśmy nadać naszemu ubiorowi eleganckiego, barokowego charakteru, wykorzystując złączenie czarnego i złota, mamy możliwość zamiast tego kupić spodnie lub bluzkę. Bluzki h&m w zestawieniu z poprawnie dobraną spódnicą, niebywale dobrze nadają się na mniej formalne wyjście, a tym samym zapewnią naprawdę elegancki wygląd. Bluzka ma również taką zaletę, że o znacznie prościej jest ją dobrać do naszej figury, niż spodnie. Dodatkowo istnieje możliwość połączenie jej z dowolnie dobranym dołem. Ta sama bluzka w zależności od tego, jaki wybierzemy dół oraz jakimi dodatkami w postaci torebek czy butów uzupełnimy całość, może spełniać w naszej szafie różne funkcje. A jak wiadomo, nie ma lepszego usprawiedliwienia zakupienia kolejnej nowej rzeczy, jak fakt, że będziemy mogły ją wykorzystać na wiele innych sposobów.

Źródło: