Artystyczne stylizacje

Kolczyki zrobione z bursztynku – a więc, kolczyki stworzone z klasą!

Biżuteria na letnie festiwale
Bursztynek to tak nazywana kopalna żywica, pochodząca z drzewek typu iglastego, która to znana jest człowiekowi od wielu, wielu latek. Jak się okazuje, samiutkich odmian tego konkretnego surowca powstało w okolicy 60, choć przeciętny człowiek nie odróżnia ich, skupiając się na fakcie, jak on wygląda oraz najczęściej w jaki sposób prezentuje się na przeróżnego rodzaju biżuterii, wewnątrz tego na interesujących nas dzisiaj kolczykach.

kolczyki z bursztynu
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

..
Biżuteria na letnie festiwale
Autor: Diva
Źródło: Diva
Kolczyki z bursztynu mają możliwość przybierać niewiarygodnie przeróżne kształty oraz posiadać bardzo różne dodatki, które to uzupełniają bursztyn, albo nawet akcentują go, wydobywając jego naturalne piękno. Tego rodzaju biżuteria może mieć każdy rodzaj „rdzenia”, a więc elemenciku, na którym to ów bursztyn razem z dodatkami jest umieszczony. Ma możliwość to być wszystko – żółciutkie i białe złoto, srebro, żelazo, metal oraz cokolwiek nadaje się, do wkładania do uszu. kolczyki z elementami bursztynu jak to już wspomnieliśmy mają możliwość mieć różne kształty, takie jak dla przykładu: kwiatki, łezki, czy kuleczki, nie napomykają już o kolczykach, typu „Handmade”, które tworzone bywają własnoręcznie, a które dzięki temu mają indywidualne wzornictwo, często bardzo bogate i przystosowane do nas samych. Dobrze jest wspomnieć, iż kwoty za tego typu biżuterię bywają niewiarygodnie przeróżne – wszystko jest zależne od rodzaju napomkniętego rdzenia, a także wielkości samiutkiego bursztynku.

Zwykle jednak za maluteńkie kolczyki – najniższa cena na kolczyki z szafirem – typu ćwieki stworzone ze srebra, wykosztujemy się wewnątrz obszaru pięćdziesięciu złotówek, jednakże jeżeli chodzi o te typu „handmade” to jesteśmy zmuszeni się przygotować na wyższy koszt, nawet i kilku stówek złotówek.