Artystyczne stylizacje

Kobiety z reguły pragną tego, czego nie mają – posiadaczki loków pragną mieć proste włosy i na odwrót

prostowanie włosów
Tak to dziwnie jest z kobietami, że zawsze pragną tego, czego nie mają. Azjatki czy Afrykanki śnią o jasnej karnacji, a Europejki częste chodzą na solarium, aby mieć ciemniejszą skórę.

prostowanie włosów
Źródło: pixabay

Suknia ślubna z sieciówki: żakiet i spódnica
Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl
Kobieta
Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
To samo tyczy się włosów.
Zapewne niejedna kobieta, która ma proste włosy śni o lokach. A te, które mają włosy kręcone jak u aniołków, stękają na swe loki i śnią o prostych włosach. Z tego powodu zamawiają najczęściej prostownice. Jakiś czas temu, zabieg tego rodzaju nie był uważany za zbyt zdrowy dla włosów. Jednak obecnie, sprzęty te są już o wiele delikatniejsze. Ważne jest jednak to, aby stosować się do czasu, który jest podany na opakowaniu. Zbytnio długie trzymanie puki w prostownicy może fatalnie wpłynąć na zdrowie włosów. Prostowanie włosów to zabieg, który możemy wykonać też u fryzjera. Nie będziemy musieli wtedy codziennie rano budzić się wcześniej, aby prostować swe loki. Zabieg taki jest całkowicie bezpieczny dla naszych loków i wykonuje go profesjonalista. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że włosy nie będą przesuszone. Zwykle zabiegowi tego rodzaju towarzyszy nakładanie odpowiednich olejków, które wnikają głęboko w strukturę włosów i odżywiają je.

Zabieg taki starcza na dłuższy okres, więc dama przez jakiś czas będzie w stanie pochwalić się idealną fryzurą, która olśni wszystkich przyjaciół. Ważne jest to, ażeby włosy myć w sposób, który zaleci nam fryzjer. Nie wolno też zapominać o nakładaniu najlepszej odżywki.