Artystyczne stylizacje

Pani i płeć brzydka – dwa odmienne światy

Kobieta i mężczyzna
Mężczyźni są z Marsa, Panie z Wenus, tę przecież jasną myślą można podsumować wspólne relacje między mężczyznami i kobietami.

Nie jest ważne, w ilu kwestiach się zgadzamy, a w ilu nie możemy dojść do porozumienia, często pozostaje jakaś kość niezgody, która wymaga od nas takiego a nie innego myślenia. Skoro tak trudno nam się dogadać to musimy pochodzić z dwóch różnych światów.
Para nad morzem
Autor: Stephen McCulloch
Źródło: http://www.flickr.com

Przykłady można mnożyć. Mężczyzna nigdy przykładowo nie pojmie uwielbienia kobiety do chodzenia po sklepach. Co widzi statystyczny gość? Pełną szafę ubrań, w każdy dzień kolejny zestaw, lecz według kobiety to niewystarczająco, to nic w porównaniu do tego, co musi mieć. Z innej strony, kobieta, która przychodzi zadowolona z zakupów pokazuje swoje zdobycze swojemu mężowi.

Zdobyła w końcu tą piękną sukienkę kopertową, którą chciała nabyć od

Para idąca brzegiem morza
Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com

dawna, niestety sukienka koszulowa była za droga, lecz rozważy jej kupno (sukienka koszulowa w kratkę). Zamiast tego zdecydowała się na dwie inne kreacje: sukienka letnia i luźna sukienka, dwie letnie kreacje, [bo w końcu zrobiło się (luźna sukienka letnia). Niby przytakujesz, wszystko jest dla ciebie zrozumiałe, ale to jedynie złudzenie, bo dalej zastanawiasz się, po co jej te kolejne kreacje? Oczywiście, chcesz, żeby ładnie się prezentowała, ale ma już tyle tych fatałaszków, że aż to niemożliwe.

Okoliczność w inną stronę. Ona nie jest zdolna zrozumieć twojej fascynacji piłką nożną. Normalnie, dla niej to kilkunastu napalonych facetów zebrało się w jednym miejscu, aby polatać za piłką. Normalnie, nie do ogarnięcia, a co najgorsze ci goście zachowują się jak niekulturalne gbury z jakiejś wioskowej knajpy.

Fukają na siebie, atakują, faulują się tak, jak gdyby pragnęli się wzajemnie pozabijać, normalna paranoja. Ciebie denerwuje to, że nie możesz ją namówić, aby wybrała się na mecz z tobą. Kiedyś byliście, ale w przerwie musiała wyjść, gdyż od dopingu ją głowa bolała. Od tamtej pory ma traumę i mówi, że na żaden mecz z tobą się nie wybiera. pozostają ci przyjaciele i zabawy po meczu, jakich także oczywiście nie toleruje. A rano, gdy wstajesz po takiej imprezie ona już jest po zakupach, pokazuje nowe kreacje jakby tobie na złość. No i jak tu się dogadać.