Artystyczne stylizacje

Kierowanie autem – o czym koniecznie trzeba pamiętać w temacie zdrowia kierowcy?

kierowca
Osoby, które pragną zdobyć prawo jazdy mają obowiązek wcześniej odbyć badania lekarskie. Badania lekarskie dotyczą nie tylko osób, które zamierzają dopiero zrobić prawo jazdy, ale również kierowców, którzy już je mają. Ten ostatni obowiązek dotyczy kierowców jeżdżących zawodowo. Badania kierowców to między innymi badania psychologiczne. Badania kierowców, które przeprowadza posiadający określone uprawnienia psycholog transportu składają się z dwóch części.

badania kierowców
Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Część pierwsza to wypełniany pisemnie test psychologiczny, część druga to test, którego celem jest ocenienie sprawności psychoruchowej kierowcy. Z kolei kierowcy, którzy mają prawo jazdy kategorii C i D, a więc osoby, które pracują jako kierowca zawodowy muszą wykonać jeszcze inne badania. Do badań , których wykonanie jest obowiązkowe należy badanie wzroku u okulisty oraz badania neurologiczne. W przypadku kierowców zawodowych konieczne jest przeprowadzenie także badań mających charakter ogólny, które mogą wykazać, czy osoba ta choruje na przykład na cukrzycę. Osoby z cukrzycą mogą mieć problemy z uzyskaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, który wyrazi zgodę na kontynuowanie pracy w zawodzie kierowcy. Osoby, które dużo czasu spędzają za kierownicą zazwyczaj skarżą się na bóle pleców. Dolegliwości kręgosłupa są nawet traktowane za jedną z chorób zawodowych , która dotyka kierowców. Muszą więc oni dbać naprawdę mocno o swój kręgosłup. Jedną z form troski jest rehabilitacja (przetestuj masaż prywatnie kraków -> www.rehaexpert.pl/) kręgosłupa. Fachowa rehabilitacja – witryna internetowa – kręgosłupa obejmuje szereg ćwiczeń, z których część każdy kierowca może wykonywać samodzielnie w domu. W dbałości o kręgosłup każdy kierowca powinien dbać również o to, aby jego postawa podczas jazdy była właściwa.

Może Cię też zainteresować: emg kraków

rehabilitacja kręgosłupa
Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kierowca musi siedzieć w mając wyprostowane plecy, a jego kolana powinny znajdować się niżej niż miednica. W czasie pobytu w domu osoby, które pracują jako kierowca powinni unikać przesiadywania w głębokich fotelach, kręgosłup wyjątkowo tego nie lubi. Po skończonej pracy powinno się na kilka, kilkanaście minut położyć się na podłodze z nogami uniesionymi do góry. Taka pozycja pomaga rozluźnić mięśnie kręgosłupa, zapobiegnie bólom pleców , które pojawiają się podczas jazdy. Dzięki temu osoba prowadząca samochód może w pełni skupić się na pracy, a nie na tym, że coś boli.

Może Cię zainteresować –