Artystyczne stylizacje

Każdy zamartwia się się o swój wygląd, choć raczej nie ma nawet takiej podstawy, do tego typu wątpliwości. Uroda jest istotna, ale spokojnie

portret kobiety
Oczywiście, może przyznać każdy z nas, tak właściwie najistotniejszy jest charakter. I to gdy dyskutujemy o kobietach i mężczyznach. Przeważnie to jednakowoż dla kobiet aparycja mężczyzny jest mniej ważna, jak to definiują, najbardziej istotny charakter i osobowość. Jakkolwiek jest to prawda, nie oszukujmy się, bo uroda jest także ważna, i nie istotne czy mówimy o mężczyznach czy kobietach. Bardzo nieczęsto się zdarza, by ktoś ze sobą był jedynie ze względu na charakter. To oczywiście musi być najbardziej istotny wyznacznik, bo przyszłe życie wymaga dopasowanych charakterów, jednak wygląd, pewne cechy fizyczne są bardzo ważne.

kobieca uroda
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, zawsze także pojawiają się głosy, iż ważne są też inne cechy, jak na przykład znaczny majątek. Tego też oczywiście nie można wyeliminować, ale zauważmy, iż jak mówimy o prawdziwej miłości to takie okoliczności się nie pojawiają, bo mają nieduże znaczenie. Oczywiście, mogą pomagać we wspólnym życiu, lecz nie przekładają się na prawdziwe uczucie. No tak, leczwracając do urody to sytuacja jest dla niektórych niezwykle dramatyczna, bo zamiast cieszyć się zdrowiem i jako taką aparycją, to myślą ciągle o swoim wyglądzie, tak jakby to określało ich, jako osoby.

Tymczasem, to nieprawda, każdy ma inną urodę, większość na pewno nie pasuje do kanonu piękna, które lansują media. Jakby tak było, to kanon piękna byłby zupełnie odmienny. No bo jak to tak, by każdy był kanonem? Media szukałyby innych bohaterów. Niemniej, każdą urodę jesteśmy w stanie polepszyć, a służą do tego różne kosmetyki, interesujące, porady czy blogi o urodzie. W rzeczywistości jest wiele sposobów, żeby choć trochę „podrasować” swoją urodę. Nie musimy przechodzić gruntownej metamorfozy, nie musimy także myśleć o jakichś bardziej zaawansowanych zabiegach, ponieważ każdy z nas może wypróbować różnorodne kosmetyki, które z pewnością poprawią nasz wygląd, na przykład – w tym odnośniku.

Z drugiej strony warto podejść do tego ”bez spiny’, nie rzucać się na kosmetyki, które w jeden dzień mają zmienić całkowicie naszą urodę. To raczej tak nie działa, musimy myśleć bez pośpiechu, stosować kosmetyki z odpowiednim umiarem, czytać o ich działaniu, za bardzo nie mieszać, a co najbardziej istotne być szczęśliwym z tego, co się ma, czyli ze zdrowia. A jak już mamy ochotę na użycie jakiegoś kosmetyku, od razu się zrelaksujmy. To na pewno pomoże –