Artystyczne stylizacje

Każda kobieta posiada swoje najważniejsze kosmetyki

Cienie do powiek
Chyba każda kobieta znalazła swoje ulubione kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Krąży opinia, że ideałem jest niepodważalnie być łączoną z tą samą perfumą i jak się okazuje wiele z nas przyzwyczaja się do ulubionych flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla znacznej grupy wyjątkowy zapach. Mężczyźni powinni o tym pamiętać.

Autor: NATURADO

Mimo że sławę zyskały perfumy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik legendarnych francuskich perfum wciąż budzi emocje. Prawie nikt nie kojarzy, że kompozycja zapachowa powstała w 1917 roku. Właściwe perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel (odkryj też inne perfumy: ) w pierwszej kolejności rozdała swoim ulubionym klientom zaledwie kilka flakoników dopiero co powstałych perfum, a gdy zauważyła w ich oczach zachwyt, zdecydowała się wprowadzić je do sprzedaży.

Tutaj wybór wygląda podobnie. Kosmetyki do makijażu nie są najtańsze i w dodatku niełatwo znaleźć idealne. Podkład i puder muszą być dobrane do rodzaju cery, a ich ceny czasami zaskakują. Nie tak łatwo wykazywać się oszczędnością przy takich kolorowych kosmetykach, ale jednak wiele kobiet zdobywa rewelacyjne kosmetyki wśród niedrogich firm. Cienie do powiek i tusze za kilka złotych czasami mogą prześcignąć jakością bardzo drogie produkty. To bardzo często niekwestionowane skarby w kosmetyczce.

Podobno „piątka” powstała przez przypadek. Do mieszkanki dodano zbyt wiele aldehydów, co w efekcie dało rozpoznawalny już efekt. Do przygotowania numeru 5 potrzeba ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może stać się dla większości informacja, że to właśnie te perfumy uważane były za hit wśród … hitlerowców. Coco była zaskoczona i bała się, że zapach po wojnie nieustannie będzie kojarzony negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najbardziej rozpoznawalna perfuma współcześnie.

Masz ochotę zbadać niniejszą sprawę nieco bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten link i zobacz więcej na portalu (https://aptekazawiszy.pl/oczar-ekstrakt-oczarowo-rumiankowy-700-ml.html), który także omawia taką tematykę.

Inne rodzaje kosmetyków, które polecamy: .

Podobno kobieta musi być wierna zapachom, zwłaszcza, jeśli znalazła perfekcyjny. Niektóre panie dostosowują perfumy do pór roku albo zwyczajnie do humoru. Czasami można wybrać zdecydowane Opium, a na upalny wakacyjny dzień najlepiej pasują perfumy: .