Artystyczne stylizacje

Jeszcze sto lat temu prawdziwy mężczyzna nosił brodę albo chociażby wąsy – w dzisiejszych czasach ta moda powraca

facet
Kilkanaście lat wstecz ciężko było spotkać w Polsce dżentelmenów z brodami. Idealnie wygolone twarze były kryterium elegancji oraz dbania o swoją prezencję.

Dzisiaj już się to powoli zmienia.
lasery
Autor: Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl
facet
Autor: Vitana
Zarost u dżentelmenów wraca do łask. Teraz bywa to coraz modniejsze. Brodę noszą nawet właściciele wielkich spółek czy menadżerowie w korporacjach. Zatem dłuższa broda nie kojarzy się już wyłącznie z pracownikami tartaków. A że popyt generuje podaż, to w internecie są kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji brody. Mamy możliwość wśród nich wyszukać szampony oraz olejki. Możemy także zetknąć się z ofertami przycinania brody u męskiego fryzjera. Prawda, że zawód golibrody już wymarł, ale obecnie tworzy się pochodna profesja – fryzjer, który potrafi przystrzyc zarost. I na tym się nie kończy, ponieważ prawdziwy profesjonalista potrafi też zrobić odpowiednie zabiegi, by włosy nie kołtuniły się i wyglądały idealnie. Niektórzy mężczyźni zwariowali na punkcie owych zabiegów i są w stanie wydać na nie niemałe pieniądze. Dowodzą, że prawdziwy facet musi mieć brodę i już. Wobec tego, lubią wypady do fryzjera podobnie jak Panie. Tylko że kobiety dbają o włosy na głowie, a mężczyźni o brodę. Jednak poziom zaangażowania w pielęgnację wydaje się być zbliżony.

Trzeba również pamiętać, że jeżeli jakiś mężczyzna zdecyduje się na posiadanie zarostu, to dbać musi o niego regularnie, a nie wyłącznie od święta. Zatem posiadanie zarostu jest dobre dla panów konsekwentnych w swoich decyzjach.