Artystyczne stylizacje

Jest lato i chciałbyś loda? Nie musisz biec do sklepu, wystarczy prosty przepis żeby zrobić swojego. Poniżej ciekawa propozycja

lody
Każdy z nas może przygotować sobie rewelacyjne lody, na które rzeczywiście jest bardzo ciekawa receptura. Do ich przygotowania niezbędne nam będą takie składniki jak: 600 ml śmietany kremówki 36%, 200 gram cukru kryształu, 50 g gorzkiej czekolady, cztery jajka, 2 laski wanilii, trzy łyżki kakao o niskiej zawartości tłuszczu, jedna szklanka malin, różne owoce i świeże listki mięty żeby udekorować nasze dzieło.

lody
Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wygląda wykonanie? Początkowo musimy wcześniej znacznie schłodzić śmietanę kremówkę w lodówce, najlepiej przez całą noc. Później musimy jajka oddzielić od żółtek. Białka należy ubić na sztywno natomiast pod koniec ubijania dołożyć pięć łyżek cukru. Dalej ubijamy do chwili aż piana stanie się lśniąca. Natomiast do miski z żółtkami wsypać należy 5 łyżek cukru jakie ucieramy je do białości. A śmietanę kremówkę ubić trzeba do czasu, gdy będzie już sztywna. W dalszej kolejności wsypać należy do niej pozostały cukier i przez chwilę ubijamy. Następnie do ubitej śmietany dokładamy białka i żółtka. Teraz mieszajmy wszystkie składniki i podzielmy następnie masę na trzy części.

Do pierwszej dodajmy ziarna z przeciętej laski wanilii. Do drugiej dołóżmy kakao orazczekoladę gorzką posiekaną wcześniej na kawałki. Natomiast do trzeciej części dodajmy maliny rozdrobnione wcześniej widelcem albo zmiksowane. Mieszajmy teraz każdą z części z dodanymi składnikami i następnie schłodźmy je w lodówce. Po schłodzeniu powinniśmy płynne masy przełożyć do trzech pojemników, jakie następnie trzeba włożyć do zamrażalnika na około sześć godzin czasu. Po tym okresie gotowe lody powinniśmy przełożyć po ich kawałku z każdego smaku do pucharka. Zostało nam je jedynie ozdobić owocami oraz listkami mięty.

desery
Można także wykonać lody na patyku. Najmniej skomplikowany sposób to tak naprawdę zamrażanie wody z sokiem, lecz lepsze rezultaty przynoszą lody z owoców. Trzeba więc zmiksować owoce, a później je zamrozić. Właściwie mieć specjalne foremki, w których można umieścić patyczki do lodów (dostępne są takie w niektórych sklepach). Po wyciągnięciu z zamrażalnika będziemy delektować się wspaniałym smakiem. Co istotne, jesteśmy w stanie wykonać je na różnorodne sposoby, oznacza to, że można eksperymentować z różnymi owocami. Nie zaszkodzi, jak pomieszamy przykładowo banana z truskawką.