Artystyczne stylizacje

Jakie cechy powinien posiadać dobry fryzjer? Jak powinien być urządzony jego salon kosmetyczny?

u fryzjera
Jaki musi być dobry fryzjer? Na takie pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Jak jednak płacisz za jego pracę masz całkowite prawo, żeby słuchał twoich uwag i próśb. Przede wszystkim podstawią jest właściwa komunikacja – jeśli fryzjer stosuje się do twoich zaleceń, robi to właściwie, a do tego się nie obraża, to oznacza, że warto z takim fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz rzecz jasna zawsze prawo do konsultowania się, i to w czasie przeznaczonym na cały zabieg. Jeśli umówimy się na całą usługę, to znaczy mycie, obcinanie włosów i modelowanie, fryzjer powinien mieć czas, aby omówić z nami różne opcje nowej fryzury. Nie może nas poganiać czy spoglądać w stresie na zegarek. fryzjer targówek musi mieć świeże spojrzenie, i to nawet, gdy odwiedzamy jego gabinet od dłuższego czasu.

Zawsze możemy poprosić o dobór nowego uczesania albo też odcienia włosów, który będzie najlepiej pasował do naszego typu urody, czyli wszelkich detali, takich jak odcień skóry, figura czy kształt głowy. Jeśli mamy wrażenie, iż fryzjer działa jakby na wyczucie, nie rozwija się, nie jest zainteresowany nowymi trendami, a przy tym w taki sam sposób strzyże wszystkie klientki, to lepiej szybko zmienić salon fryzjerski. Specjalista, zanim przystąpi do pracy, musi dotknąć twoich włosów, żeby określić w jakim są stanie. Pełna oferta jest tu: .

Musi też sprawdzić pozostałe detale, zbadać wzrokowo skórę głowy, żeby przekonać się czy wszystko jest w porządku. W profesjonalnym salonie są odpowiednie kosmetyki fryzjerskie dla wszelkiego typu problemów. To znaczy, że znaleźć możemy w nich specyfiki nawilżające do włosów suchych, lżejsze, które nie obciążą cienkich włosów i wiele innych. Profesjonalny fryzjer [sprawdź nas] zawsze zaopatruje swój salon w dobrych hurtowniach, w których występują takie specjalistyczne artykuły dla fryzjerów. Ciekawe informacje: kosmetyki fryzjerskie.

wizyta u fryzjera
Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry fachowiec to również taki, który uwielbia własną pracę, a można to wyczuć bardzo szybko, od momentu kiedy zaczyna, już od progu jego salonu. Sam musi wyglądać bardzo dobrze, pokazywać zadbane włosy, powinien być z gustem ubrany. Fryzjer tak na prawdę to w jakimś sensie także kreator nowych trendów, więc powinien świecić przykładem. Nie mówiąc także o tym, iż jest on w głównej mierze wizytówką swojego salonu fryzjerskiego.