Artystyczne stylizacje

Jakiego rodzaju zapięcia mogą posiadać znane kolczyki i co mogą dekorować?

biuro
Wszyscy wiemy, że biżuteria to nie zaledwie pierścionki czy też kolie, lecz również przykładowo spinki do krawata. Wynika z tego to, że takie dekoracje nie muszą być ani widoczne na od razu, ani nawet nie muszą być wykonane ze srebra czy zawierać szlachetnych kamieni.
Doskonałym przykładem mogą być kolczyki, jakie jednak nie ozdabiają uszu a.

biuro
Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com

.. np. pępek lub sutek. Tego typu wariant dekoracji ma nazwę piercing piercing wałbrzych oraz korzysta z biżuterii wykonanej ze tioplastu lub tytanu. Często widuje się również kolczyki wykonane z tworzyw sztucznych, jednak ich używanie nie jest przez specjalistów polecane (mogą się one wyginać albo łamać). Najbardziej popularną postacią piercingu jest tzw. kolczyk do pępka, który jednak przeważnie nie przechodzi dokładnie przez pępek, lecz przez płat skóry znajdujący się nad lub pod nim. Niestety mało osób wie, że piercing pępkowy zalicza się do tych, które najwolniej się goją. Czasem pełne wyleczenie rany może zająć nawet pełny rok.

Sprawdź również szczegóły w linku (https://prozoo.pl/sklep/psy/ciastka-dla-psa/), z pewnością uznasz, że naprawdę warto było je poznać. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Powodem tego jest niewielkie unaczynienie tego obszaru ciała.

Dodatkowo warto dodać, że zależnie od typu kolczyka, mógłby posiadać on odmienne zapięcie. Jest więc tak zwany bigiel angielski, sztyft przeciągany czy klips. Niezależnie od tego, tego typu biżuterię możemy zakupić w typowych lub wirtualnych marketach biżuteryjnych. Przez tysiące lat życia kolczyki były wykorzystywane do różnorodnych celów.

Jednym służyły do podkreślenia należenia do danej grupy etnicznej, odmiennym natomiast w celach religijnych, a jeszcze odmiennym zaledwie w celach dekoracyjnych. Aktualnie bardzo popularne jest ręczne robienie kolczyków artystycznych. Są one ostatnimi czasy niezwykle modne.