Artystyczne stylizacje

Jakich kosmetyków warto używać do pielęgnacji włosów?

Zachowaj blask włosów na dłużej
Włosy są jednym z największych atrybutów atrakcyjności. Nieważne jaki mają kolor bądź długość – zawsze muszą być odpowiednio zadbane. Niestety, farbowanie, codzienne stylizowanie, suszenie powodują, że przeważnie ich wygląd istotnie pozostawia wiele do życzenia. Jak w takim razie dbać o włosy, aby osiągnąć stosowne rezultaty? W jaki sposób wybierać odpowiednie produkty?

profesjonalne szampony do włosów
Istotnym krokiem powinien być wybór stosownego szamponu. Alternatywą są profesjonalne szampony do włosów, które można nabyć w sklepach fryzjerskich, salonach albo w internecie. Sprawdzą się także delikatne szampony, chociażby te przeznaczone dla dzieci. Istotne by były pozbawione silnych detergentów: SLS oraz SLES.

Takie oczyszczające szampony powinny być aplikowane regularnie, by usunąć zgromadzone zanieczyszczenia. Przy codziennym myciu łagodniejszy szampon będzie o wiele rozsądniejszym wyborem. Ponadto, włosy powinny zostać pozostawione do naturalnego wyschnięcia. Nie należy wycierać ich ręcznikiem, ponieważ kiedy są mokre szybciej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Opcjonalnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie suszyć kosmyków całkowicie. Naturalnie, poza szamponem, warto dobrać także odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne – na półkach sklepów królują pod tym względem przykładowo kosmetyki Schwarzkopf (wypróbuj w domu). Bardzo ważne, by wyposażyć się w maskę silnie działającą, którą będzie się nakładało przed myciem i odżywkę nakładaną już po myciu włosów. Gdy jest się posiadaczką kosmyków przetłuszczających się, można zrezygnować z odżywki na rzecz intensywniejszej pielęgnacji przed myciem bądź aplikować ją tylko od ucha w dół pomijając skórę głowy. Na maskę trzeba nałożyć poza tym czepek i ciepły ręcznik. W wyższych temperaturach łuski włosa się rozchylają więc składniki odżywcze szybciej wnikają do jego wnętrza.

Duże znaczenie ma również stosowna stylizacja. Bogatą gamę produktów można znaleźć w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się kłopoty z włosami. Dla włosów kręconych na przykład warto kupić preparat utrzymujący skręt. Włosy przyklapnięte warto wzmocnić produktami zwiększającymi objętość. Możliwości na dzisiejszym rynku jest więc faktycznie wiele.