Artystyczne stylizacje

Jaki asortyment można dostać w typowej drogerii?

sklep z kosmetykami
Aktualnie działa bardzo dużo różnego rodzaju sklepów. Niektóre są wielobranżowe, pozostałe są wyspecjalizowane w jakiejś wybranej dziedzinie. W tym gronie sporą popularnością cieszą się drogerie, można w nich bowiem kupić wiele towarów potrzebnych na co dzień. Sklepy tego rodzaju są bardzo chętnie odwiedzane przez panie, które kupują tam różnorodne kosmetyki. Niektóre drogerie są sieciowe i takie w ostatnich latach są ogromnie popularne.

perfumy w drogerii
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Poza kosmetykami w drogeriach zazwyczaj kupić można także rozmaite artykuły zaliczane do chemii przemysłowej i produkty higieniczne. Na dzień dzisiejszy spora liczba drogerii tego typu zwiększa swoją ofertę, sprzedając na przykład leki czy także sztuczną biżuterię. Większa część klientów tego rodzaju sklepów poszukuje jednak towarów takich jak kremy i inne kosmetyki.

Kosmetyki kolorowe

Niezwykle popularną gamę produktów oferowanych we wszystkich drogeriach tworzą tak zwane kosmetyki kolorowe. Są to rozmaite elementy służące do robienia makijażu. Produkty tego typu są wytwarzane przez rozmaite marki i takie własnie zróżnicowanie można zazwyczaj znaleźć w drogeriach – porównaj. Oczywiście produkty od najbardziej rozpoznawalnych światowych marek są najdroższe. Wśród nich można znaleźć przykładowo kredki do oczu (przejdź do strony) i cienie, szminki i dużo innych. W standardowych drogeriach znajdują się specjalne testery, poprzez które możliwe jest wypróbowanie określonego kosmetyku przed podjęciem decyzji.

Perfumerie stacjonarne i internetowe

drogeria
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscem w pewnym sensie pokrewnym do drogerii (witryna internetowa) są znane wszystkim perfumerie. Jak sama nazwa wskazuje, są to punkty, w których kupuje się perfumy. Instytucje tego typu pojawiają się w formie tradycyjnej oraz internetowej. Często można usłyszeć opinię, według której w sklepach internetowych obecnie można znaleźć ofertę znacznie szerszą niż w tych tradycyjnych – [link]. Przykładowo różnorodne perfumy niszowe można znaleźć w sieci w zasadzie bez problemu. Są to takie perfumy, które prezentują najwyższą jakość dzięki wykorzystaniu naturalnych składników i zastosowaniu tradycyjnych receptur w czasie produkcji. Perfumy takie najczęściej są bardziej kosztowne niż standardowe.